Як у сільських школах покращують доступ учнів до якісної освіти
Доволі довго реформування освіти в Україні або відкладали, або відміняли. Варто згадати, що в 1999 році вже намагалися перейти на 12-річну модель навчання.
Однак реформувати навчальний процес тоді не вдалося. У 2010-му ВР повернула “десятирічку”. Сьогодні суспільство до впровадження реформи готове, оскільки світ уже не той, яким був 10 чи 20 років тому. Повідомляє UA.TV
“Створення нової української школи – це та реформа, яка покликана бути базовою в освітній галузі України”, – зазначив заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій.
Саме освіта має підготувати школярів до життя, в якому швидко змінюються умови. Тож осучаснення змісту навчання, формування компетентностей, адаптація навчання до можливостей дитини, доступність та інклюзивність – ключові напрями реформи шкільної освіти.
“Якість вітчизняної освіти нерівномірна. Інакше кажучи, кількісні здобутки учнів абсолютно різняться. Найкращі результати мають випускники міських шкіл і значно гірші – випускники сільських навчальних закладів”, – наголосив Карандій.
Вирівняти можливості у доступі до якісної освіти, незалежно від того, де дитина проживає, покликана нова українська школа.
Вирішити проблему у сільській місцевості повинні опорні школи. На базі таких закладів навчаються також діти із найближчих сіл, учнів до них звозять автобусами.
Ідея не нова, проте почала впроваджуватися лише з 2016 року.
Тоді в Україні було створено майже 170 опорних навчальних закладів.
“Такі школи мають гарне обладнання, на їхнє підсилення спрямовуються кошти. Крім того, там працюють найкращі педагогічні кадри”, – додав заступник міністра освіти і науки України.
Станом на початок 2019 року в Україні діють 780 опорних шкіл, які у своєму складі мають 1260 філій.
|