В Україні стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО: графік, документи та умови для учасників з інвалідністю
В Україні розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Його мають пройти учасники, які планують цьогоріч вступати до вишів на бакалавра, а також учні 11 класу, які складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти сьогодні, 3 лютого 2020 року.
Реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 24 березня 2020 року.
Загалом цього року очікується понад 346 тисяч учасників тестування. Серед них будуть випускники шкіл цього і минулих років, учні профтехів, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, випускники закордонних закладів освіти.
Щоб зареєструватися для участі у ЗНО, кандидати мають створити і заповнити реєстраційну картку на сайті УЦОЯО у розділі “ЗНО/ДПА”. Після цього, випускники шкіл 2020 року, студенти професійно-технічних закладів і коледжів готують пакет документів та подають його особі, відповідальній за реєстрацію у кожному конкретному закладі.
Випускники минулих років надсилають документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Комплект реєстраційних документів складається з копії паспорта, двох фотокарток 3х4 та реєстраційної картки. Важливо, що у паспортах нового зразка (ID-картках) немає серії документа. Тому під час заповнення реєстраційної форми поле “серія” заповнювати не потрібно.
Графік проведення ЗНО у 2020 році :
- 21 травня - математика;
- 26 травня - українська мова і література;
- 28 травня - фізика;
- 1 червня - іспанська, німецька, французька мови;
- 2 червня - англійська мова;
- 4 червня - історія України;
- 9 червня - біологія;
- 11 червня - географія;
- 15 червня - хімія.
Результати ЗНО будуть надіслані в електронні кабінети у відповідні дати.
Передбачається, що для осіб з особливими освітніми потребами на пунктах тестування можуть створюватися додаткові умови. Наприклад, для людей із вадами опорно-рухового апарату підбираються пункти тестування із пандусом і з відповідною туалетною кімнатою.
Для людей із вадами слуху дозволяється мати слуховий апарат або, якщо особа володіє мовою жестів, в аудиторії може працювати сурдоперекладач.
Для осіб із вадами зору є кілька варіантів для здачі ЗНО: додаткове освітлення, використання лупи, як механічного апарату, тестовий зошит збільшеним шрифтом або ж тестовий зошит, надрукований рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Важливо, що цьогоріч такі зошити будуть виготовлятися для тестів із української мови та літератури, математики, історії України та біології.
|