Рекомендації МОЗ щодо організації освітнього процесу з 1 вересня
Затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (постанова № 42 від 30.07.2020 р. заступника Міністра охорони здоров’я – Головного державного санітарного лікаря).
Рекомендації розроблено для закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.
На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим.
Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.
Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим.
Рекомендовано обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.
На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:
-
місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
-
збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
-
підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;
-
обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;
-
розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;
-
провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття, очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.
Не дозволяється харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням.
Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб.
|