"Мене здивувало, що хвилин через 15 після початку тесту кілька учнів вже здали готові роботи. Їх відповіді були правильними. Так швидко не впоралися із завданням навіть відмінники. Я впевнений, що вони списали, користуючись інтернетом в смартфоні, - каже вчитель української мови з Сімферополя. - Про це говорили і мої колеги з інших предметів. Хоча тести в цілому об'єктивні і добре складені".
Така ж ситуація спостерігається і в інших школах, з'ясували журналісти видання. "Тести ще не почалися, а в Мережі вже книжки з відповідями! - обурюється директор маріупольської школи № 65 Богдан Хомусяк. - Може вийти, що у нас буде країна суцільних відмінників".
Крім того, вчителі обурюються, що доводиться збирати гроші на збірники для тестування (в середньому по 12 гривень). Батьки не завжди охоче здають гроші, тому в деяких школах брали з фонду класу.
Проблеми в списуванні чиновники не бачать: "Школярам, які списували, це не завадить отримати об'єктивну картину знань. Цей момент був врахований при складанні тесті , а вчителі в школах не допрацювали і дозволили списати", - упевнений директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти Олександр Удод. Він вважає, що примушувати учнів здавати перед тестом телефони та інші гаджети нераціонально.
Нагадаємо, моніторинг серед 5 -х і 10 -х класів стартував 12 листопада. До 11 грудня діти пишуть тести з основних шкільних предметів , результати дослідження отримають до лютого.