Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
1 квітня 2014 р. Всi новини

У спілці ректорів України пропонують активізувати підготовку військових кадрів у вишах

 

 

Таке рішення було ухвалене за результатами засідання президії, що відбулося 25 березня 2014 року за участю голів регіональних рад ректорів вищих навчальних закладів та ректорів провідних університетів України.

Ректори звернулись до Міністра освіти і науки України Квіта С.М., виконувача обов’язків Міністра оборони України Коваля М. В., голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Л.М. та голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Литвина В. М. з пропозицією про відновлення військової освіти студентів за програмою підготовки офіцерів запасу та медичних сестер запасу вищих навчальних закладах України.

Учасниками засідання відзначалося, що в останні роки цілеспрямовано скорочувалася мережа військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів для підготовки військових кадрів, у т.ч. офіцерів запасу. Зокрема, з 2012 року по даний час кількість військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та вищих військових навчальних закладів, що здійснювали підготовку студентів за програмою підготовки офіцерів запасу, зменшилася майже вдвічі –  з 64 до 35. Причому така підготовка, починаючи з 2005 року, здійснювалася виключно як додаткова платна освітня послуга за кошти фізичних осіб.

Враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію в Україні та гостру потребу у військових спеціалістах, Спілка ректорів запропонувала відновити підготовку військових кадрів, а також медичних сестер запасу у вищих навчальних закладах України, які мають високий науковий потенціал і необхідний досвід роботи у сфері військової освіти.

Залучення цивільних навчальних закладів до підготовки військових кадрів та медичних сестер запасу, на думку президії Спілки ректорів, сприятиме не лише їх якісній підготовці, але й посиленню військово-патріотичного виховання студентської молоді.
 

 

За інформацією: ВНЗ