Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
6 серпня 2014 р. Всi новини

Інна Совсун розповіла про перебіг вступної кампанії в українських ВНЗ

 

 

5 серпня, оприлюднюється другий список рекомендованих до зарахування на державний бюджет, тобто фактично розпочинається друга хвиля зарахування на державний бюджет.

Другий строк відбору місця навчання закінчиться о 18 год. 7 серпня. Оновлений третій список рекомендованих до зарахування буде оприлюднено не пізніше 12 год. 8 серпня. Після цього третя хвиля буде завершена о 18 год. 10 серпня. Зарахування за державним замовленням буде відбуватися до 15 год. 11 серпня, на контракти – не пізніше 18 серпня», - повідомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 5 серпня 2014 року.

За її словами, всього станом на 1 серпня в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра було зареєстровано 2 млн 100 заяв (у 2013 році 2 млн 200) від 601 446 абітурієнтів (у 2013 році 703 800 абітурієнтів). Зокрема, до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації подано майже 1 млн 777 заяв від 448 тис. абітурієнтів.

Перший заступник Міністра зазначила, що станом на 1 серпня у Донецькій та Луганській областях подано 49 тис. заяв (у 2013 році – майже 137 тис.). Водночас вона наголосила, що у Донецькій та Луганській областях для вступників подовжено термін подачі документів до 15 вересня.

Інна Совсун повідомила, що до п’ятірки лідерів ВНЗ за кількістю поданих заяв увійшли: Львівський національний університет імені Івана Франка (58 600 заяв); Київський національний університет імені Тараса Шевченка (56 600); Національний університет «Львівська політехніка» (53 800); Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (майже 51 тис. заяв); Національний авіаційний університет (44 500 заяв).

Вона нагадала, що у 2014 році обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра становить 119,6, тис. осіб, спеціаліста – майже 70 тис. осіб, магістра – майже 43 тис. осіб.

Окрім того, перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що навчальний рік для студентів І курсу Донецької та Луганської областей розпочнеться пізніше, у кращому випадку 1 жовтня, а для студентів інших курсів може розпочатися з 1 вересня.

Інна Совсун поінформувала, що з 36 тис. осіб у Донецькій та Луганській областях, зареєстрованих на зовнішнє незалежне оцінювання, менше 20 тис. змогли скласти ЗНО в інших регіонах: «Це значить, що близько 40% абітурієнтів з Донбасу не змогли з тих чи інших причин скласти зовнішнє незалежне оцінювання».

За її словами, у Донецькій та Луганській областях для вступників продовжено термін подачі документів до 15 вересня. «Тобто, о 12 год. 16 вересня будуть оприлюднені списки тих, хто рекомендований до зарахування», - сказала Інна Совсун.

Перший заступник Міністра додала, що кількість місць за державним замовленням, яка виділена для ВНЗ Донецької та Луганської областей, на кожну спеціальність, буде розподілена так: 60% місць державного замовлення буде виділено для тих, хто вступатиме за результатами ЗНО, 40% - для тих, хто вступатиме за результатами вступних іспитів.

Водночас перший заступник Міністра наголосила, що якщо до вересня ситуація на Донбасі не стабілізується, то Міністерство готове переводити студентів на навчання в інші регіони.

На сьогодні, за словами Інни Совсун, масово переводять в інші регіони лише іноземних студентів. Також за індивідуальним зверненням переводять студентів з Донецької та Луганської областей, «якщо студент може знайти собі місце в іншому університеті, де є вивільнені бюджетні місця».

Брифінг першого заступника Міністра Інни Совсун (відео)

 

 

     

За матеріалами: МОН