Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
22 січня 2015 р. Всi новини

Результати проекту Twinning вже впроваджують в нове законодавство про освіту

 

 

21 січня, відбулося VII засідання Наглядової ради та аналіз досягнень проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя», який уже на завершальному етапі.

Засідання відбулося під головуванням заступника Міністра освіти і науки, керівника Проекту від країни-бенефіціара Павла Полянського, керівника Проекту від консорціуму країн-членів ЄС Сюзан Готліб (Королівство Данія) та за участю представників Європейського Союзу в Україні Віри Рибак і Хуани Мера Кабейо, українських експертів, представників роботодавців, керівників професійних закладів.

Павло Полянський зазначив, що окремі результати проекту Twinning вже впроваджено у проекти нових законів України «Про освіту» та «Про професійну освіту», а також – у стратегію розвитку української освіти до 2025 року, які закладають докорінну реформу професійної освіти в Україні. Зокрема, вже внесено норму про створення багатопрофільних центрів професійної освіти, що мають готувати спеціалістів водночас за 20-30 професіями, які будуть потрібні на сучасному ринку праці.

Міністерство освіти і науки України та європейська сторона, проаналізувавши спільну роботу за останній період, відзначили, що дійсно найбільшого прогресу вдалося досягнути саме в Компоненті І – вдосконалення законодавства. Було підготовлено рекомендації для розроблення нового Закону України «Про професійну освіту», до створення яких долучали датських експертів, а також європейський досвід децентралізацій професійної освіти.

Триває робота і над Компонентом ІІ – Національною рамкою кваліфікацій (НРК), зокрема,  розроблення методичних рекомендацій щодо зіставлення наявних кваліфікацій професійної освіти з Національною рамкою кваліфікацій.

У рамках Компоненту ІІІ були розроблені 4 нових стандарти за європейськими вимогами, які планують впровадити у професійних закладах з нового навчального року. Окрім того, українські та європейські експерти працюють над експериментальним впровадженням в професійну освіту такої новації, як дуальне навчання, коли учнів навчатимуть роботодавці разом із професійно-технічними закладами. Експеримент із часткового запровадження дуальної системи навчання розпочнеться з березня у 3 регіонах України: Запорізькій, Львівській областях та місті Києві.

Також члени Наглядової ради обговорили підготовку до заключної конференції, на якій суспільству презентують основі результати спільної роботи Міністерства освіти і науки, європейських партнерів та українських експертів у рамках проекту Twinning задля реформування професійної освіти в Україні.

Із заходами та створеними матеріалами за сьомий звітний період проекту Twinning усі охочі можуть ознайомитися в інформаційному бюлетні №7.

 

 

За матеріалами: МОН