Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
6 лютого 2015 р. Всi новини

Головні пріоритети реформування вищої освіти

 

 

Європейські освітні стандарти, якісні знання та висока фахова підготовка – головні пріоритети реформування вищої освіти, - Сергій КвітРеформування вищої освіти – основне питання, що обговорювалося у Кіровоградському державному педагогічному університеті під час сьогоднішньої зустрічі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта із студентською молоддю та викладачами кіровоградських вишів.

Відповідно до закону «Про вищу освіту», який було прийнято у минулому році, за словами Міністра освіти і науки, відбудеться низка позитивних змін, що наблизять вітчизняну систему вищої освіти до європейських стандартів.

Перший кардинальний крок – скорочення кількості вищих навчальних закладів - з 802 до 317. Головний критерій відбору – високий рівень академічної та наукової підготовки, яку отримуватимуть студенти.  За словами Міністра освіти і науки, до кінця навчального року таких вишів може залишитися не більше 270. За відповідністю навчальних закладів високим європейським стандартам спостерігатиме новостворене агентство з контролю за якістю вищої освіти.

Велика увага відтепер приділятиметься збільшенню наукових компонентів у навчальному процесі. Сергій Квіт повідомив, що вже з наступного навчального року зменшиться (з 900 до 600 годин на рік) академічне навантаження на викладачів, які відтепер матимуть змогу більше часу приділяти саме науковій та дослідницькій діяльності. Це означатиме, що і студенти також матимуть менше аудиторне навантаження, приділяючи більше часу самостійній роботі.

Окрім того, за словами Міністра, однією із новацій у сфері вищої освіти є те, що не менше 25% предметів із навчального курсу студенти обиратимуть самостійно. Також можуть з'явитися нові наукові дисципліни, в які будуть інтегровані по кілька профільних предметів, і самі навчальні заклади на власний розсуд обиратимуть, які предмети ім потрібні, а які ні. «Новий закон про вищу освіту відкриває великі можливості перед вишами та надає їм широку фінансову, академічну та організаційну автономію, що, у свою чергу, створює сприятливі умови для підвищення рівня освіти та якості знань», - відзначив Сергій Квіт.

Під час зустрічі з Міністром освіти і науки кіровоградські студенти піднімали питання щодо ганебного явища – корупції серед викладачів вищих навчальних закладів. Сергій Квіт відзначив, що це складна проблема, яку необхідно викорінювати спільними зусиллями, як на вищому, так і низовому рівні. «На сьогодні нам вже вдалося зруйнувати корупційні схеми в Міністерстві освіти і науки, що були там створені за попередньої влади. Необхідно одночасно змінювати як ставлення людей до корупції, так і руйнувати стару систему, яка створила сприятливі умови для вчинення корупційних діянь. Успішне подолання корупції у вищій освіті залежатиме від активної громадської позиції самих студентів та викладачів», - наголосив посадовець.

 

  

За матеріалами: МОН