Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
14 лютого 2015 р. Всi новини

У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського створено Інститут книгознавства

 

У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського створено Інститут книгознавства, діяльність якого сприятиме активізації розвитку та координації науково-дослідних і науково-прикладних досліджень у галузі книгознавства – одного з основних складових наукового напряму, за яким сьогодні присуджують наукові ступені кандидата і доктора наук за спеціальністю «книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство».

 Новостворений науковий підрозділ має продовжити та розвивати в нових соціокомунікаційних умовах діяльність Інституту української книги, що діяв у НБУВ у 1993–2011 рр., а також Українського наукового інституту книгознавства (УНІК) – науково-дослідної установи, що існувала в Києві в 1922–1936 роках при Народному комісаріаті освіти УСРР.

Створення Інституту книгознавства в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського обумовлено, передусім, наявністю у НБУВ основної джерельної бази книгознавчих досліджень та вагомими здобутками співробітників бібліотеки у сфері студіювання книжкової культури та книжкового пам’яткознавства. Утім, науковці Інституту книгознавства не планують обмежуватися лише вивченням традицій українського та зарубіжного книгознавства. Нові соціокомунікаційні реалії потребуватимуть від них активної роботи в напрямі дослідження співвідношення традиційної книжкової культури та культури електронної книги, відбору пам’яток до національного цифрового книжкового ресурсу та ін.

До структури новоствореного інституту ввійшли такі наукові підрозділи НБУВ:

  • відділ стародруків та рідкісних видань;
  • відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій;
  • відділ зарубіжної україніки; відділ образотворчих мистецтв;
  • відділ музичних фондів.


Директором Інституту книгознавства призначено відомого книгознавця, дослідника діяльності УНІКУ, доктора історичних  наук, професора Галину Ковальчук, яка багато років очолювала відділ стародруків та рідкісних видань НБУВ.

Інститут книгознавства працює у приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 62. 

  

За матеріалами: НБУВ