Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
23 червня 2015 р. Всi новини

Україна в Європейському просторі визнання

 

22 червня 2015 року відбулася партнерська оцінка процедури визнання в Україні іноземних кваліфікацій на відповідність стандартам Конвенції про визнання іноземних кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні (Лісабонська конвенція).

Такий захід став можливим завдяки міжнародному проекту «SQUARE», а також активній роботі ініціативної групи Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) для участі у цьому проекті. В якості експертів із визнання, які прибули до України, виступили представники Norwegian Agency of Quality Assurance in Education – заступник генерального директора цієї агенції та директор центру ENIC NARIC Норвегії Стіг Арне Скьєрвен та спеціаліст центру Ральф Лофстед.

Варто зазначити, що норвезький центр із визнання вважається одним із найпотужніших в Європі в плані методології та практики визнання, а експерти, які знайомилися з роботою українського центру, мають досвід у цій царині більше 20 років. До складу експертної групи також увійшов представник української сторони – доцент, проректор з міжнародного співробітництва та зовнішньоекономічної діяльності Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Сергій Скороход.

«Для нас це дуже важлива подія. Наш центр забезпечує процедуру визнання Міністерством освіти і науки України іноземних кваліфікацій вже чотири роки. Проте, це перший візит до України представників міжнародної мережі ENIC NARIC, яка об’єднує центри з визнання по всій Європі та за її межами. Це, свого роду, зовнішній аудит, проведений найдосвідченішими експертами у сфері визнання. Їхня оцінка нашої роботи є дуже вагомою для нас, а пропозиції стосовно удосконалення роботи та подальшої співпраці є дуже цінними»,- зазначила директор Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) Вікторія Сергієнко.

В рамках проекту «SQUARE» ,робота центрів із визнання оцінюється на відповідність шістьом головним стандартам відповідно до Лісабонської конвенції. За попередніми висновками норвезьких експертів, український центр із визнання за всіма стандартами отримав високу оцінку. Це такі стандарти процедури визнання, як: «інструкції, критерії та забезпечення якості», (за цим критерієм іноземні експерти підвищили оцінку порівняно з власною самооцінкою українських колег), «орієнтація на заявника», «якість, законність та автентичність документів», «засоби оцінки та ресурси», а також «прозорість та надання інформації». Також було зазначено, що український центр має великий потенціал розвитку у сфері міжнародного співробітництва, адже саме налагодження міжнародної співпраці й обмін досвідом є основою цього проекту.

«ENIC Ukraine є повноправним членом сім’ї європейських центрів із визнання. Робота в українському центрі ефективно налагоджена та відповідає принципам Лісабонської конвенції про визнання. Варто відзначити компетентність та потужність складу команди для виконання поставлених завдань. Ролі розподілені чітко й ефективно, що забезпечує якість процесу визнання та надання інформації»,- поділився з присутніми Стіга Арне Скьєрвена

Експерти ознайомилися із ключовими положеннями нового Порядку визнання іноземних кваліфікацій, який вступить в дію найближчими днями (наказ МОН "Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту" від 05.05.2015 № 504, зареєстрований в Мінюсті 27.05. 2015.за № 614/27059). В нормативному акті визначена роль ENIC Ukraine. Саме тому, якщо університети здійснюватимуть процедуру визнання, а центр передаватиме досвід та надаватиме інформаційну і консультаційну підтримку, то це дозволить встановити єдиний і професійний підхід у проведенні процедури для всіх учасників та забезпечити відповідність стандартам.

У рамках візиту команди норвезьких експертів до України, відбулась зустріч із Першим заступником Міністра Інною Совсун.

В свою чергу, українські експерти з визнання іноземних кваліфікацій на минулому тижні здійснили партнерську оцінку роботи центру з визнання іноземних кваліфікацій в Республіці Словенія – ENIC NARIC Словенії. В якості експертів від України у візиті взяли участь представники Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine): керівник відділу визнання іноземних кваліфікацій Леся Петрук та спеціалісти з визнання Тетяна Вагіна і Валентина Краснощок.

За словами Лесі Петрук зустріч була дуже конструктивною і пройшла в дружній атмосфері. «Цікаво, що в різних країнах процедура визнання проходить схожі етапи розвитку, – зазначає вона. – Ми всі прагнемо, щоб процедура визнання іноземних кваліфікацій відповідала принципам Лісабонської конвенції, та розвиваємося в єдиному руслі. Ця зустріч є цінним досвідом для обох сторін. Дискусія стосувалася актуальних питань: визнання транснаціональної освіти, кваліфікацій біженців, ідеї прийняття освіти як такої і відповідного спрощення процедури».

Також колеги із центру ENIC NARIC Словенії, який очолює Оленка Лісеч, розповіли про великий досвід роботи із навчальними закладами для запровадження принципів Лісабонської конвенції, оскільки в Словенії з 2004 року визнання іноземних документів в академічних цілях здійснюється навчальними закладами.

Наразі команди українських та норвезьких експертів готують свої висновки і рекомендації за результатами своїх візитів.

 

   

За матеріалами: МОН