Закон про державне фінансування профтехучилищ було ветовано незаконно
Коментуючи вето Президента на Закон про зміни до Держбюджету щодо фінансування професійно-технічної освіти (реєстр. № 3830-3), Микола Томенко наголосив, що цей закон має бути підписаний Головою ВР та офіційно оприлюднений як такий, що набув чинності.
Так, згідно з офіційною інформацією порталу Верховної Ради, відповідний законопроект було ухвалено в парламенті 4 лютого 2016 року голосами 297 народних депутатів. 9 лютого Закон було підписано Головою ВР і направлено на підпис Президенту. 18 березня 2016 р. – закон ветовано.
Микола Томенко зауважує, що для ухвалення такого рішення Президентом було витрачено 38 календарних або 28 робочих днів, що прямо суперечить ч. 2 ст. 94 Конституції України, де імперативно встановлено: «Президент України протягом п’ятнадцяти днівпісля отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду».
«У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений», – роз’яснює ч. 3. ст. 94 Конституції України.
«Отож, вимагаю від Голови Верховної Ради ПІДПИСАТИ ТА ОПРИЛЮДНИТИ Закон України про зміни до Державного бюджету на 2016 рік щодо фінансування професійно-технічної освіти, а від Уряду – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЙОГО ВИКОНАННЯ», – підсумував Микола Томенко.
«У разі, якщо Голова Верховної Ради не виконає норми Конституції України, я разом зі своїми колегами-депутатами, зокрема Д. Добродомовим, Ю. Дерев”янком та іншими (як і в історії з підписанням Закону про заборону експорту лісу-кругляку) будемо звертатися до Вищого адміністративного суду України з вимогою Голові ВР виконати прямі норми Конституції і не допустити повторного розгляду незаконно ветованого Закону про фінансування ПТУ», – зазначив Микола Томенко.
|