Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
25 квітня 2016 р. Всi новини

Стратегічне завдання Міністерства освіти і науки  – прийняти концепцію нової української школи

Лілія Гриневич: «Діти мають здобути в школі уміння і компетентності 21 століття».

Стратегічне завдання Міністерства освіти і науки  – прийняти концепцію нової української школи. Про це у своєму першому виступі перед депутатами Верховної Ради України в якості Міністра освіти і науки зазначила Лілія Гриневич.

«Я вважаю, що в перші 100 днів ми зобов’язані прийняти концепцію нової української школи і ця концепція повинна бути обговорена до 1 вересня у фахових колах, серед громадськості і після цього ми зможемо вносити новий закон «Про загальну середню освіту», - наголосила Лілія Гриневич.

За словами Міністра, головна ідея полягає у перегляді змісту навчання і визначенні нових цілей середньої освіти.

«Діти мають здобути в школі уміння і компетентності 21 століття, які узгоджені країнами Європейського Союзу, і які потрібні сьогодні сучасному українцю. Окрім знання рідної, державної і іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності і підприємництва. Нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи».

Лілія Гриневич вважає, що лише після зміни змісту та якості навчання є сенс говорити про збільшення тривалості учбового процесу. «Ніхто не піде на раптове запровадження 12-річного навчання без нового змісту, без резервованих бюджетних коштів, без відповідної підготовки вчителів і відповідної мережі закладів. Якщо запроваджувати 12-річну школу з 1-го класу з 2018 року, то ми виходимо на 12-ий клас у 2029 році. Це орієнтовні терміни вступу України в Європейський Союз, якщо план буде працювати», - додала Міністр.

Міністр також звернулася до депутатів ВР України з проханням прийняти до кінця цієї сесії закон «Про освіту», який є базовим для здійснення подальших прогресивних змін. Цей закон доопрацьований у комітеті ВРУ з питань науки і освіти і, за словами міністра, готовий до повторного першого читання. «Прийняття цього закону розблокує дуже багато реформаторських ініціатив в сфері дошкільної, професійної, загальної середньої, вищої освіти та освіти дорослих», - зазначила Лілія Гриневич.

 

За матеріалами: МОН