Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
4 травня 2016 р. Всi новини

Лілія Гриневич: «Моя стратегічна мета – створити таку систему освіти, яка допомагатиме дитині стати успішною і знайти своє місце у житті»

 

«Ми маємо суттєво змінити українську школу, насамперед зміст освіти – чому ми навчаємо дітей. Це має бути освіта для життя».

Про це йдеться в колонці Міністра освіти і науки Лілії Гриневич на сайті NV.ua.

На думку Міністра, у школі потрібно перейти від передачі величезної кількості інформації і вимог її відтворювати до формування у школярів умінь критично мислити, співпрацювати в команді, самостійно аналізувати інформацію, а також володіти фінансовою грамотністю і навичками підприємництва. Фінансова грамотність і підприємництво - не нові предмети, а компетентності, які мають стати змістом існуючого предмета, зокрема, математики.

«Молодші школярі повинні навчитися порахувати свій бюджет для походу в магазин або зоопарк, а старші – розрахувати відсотки по депозиту або свої податки», - пояснила Лілія Гриневич.

Також осучаснення змісту освіти вимагає від педагогів знання нових сучасних методик та інших підходів до оцінювання знань. Для цього потрібно підготувати вчителів до викладання сучасного змісту. Зокрема, треба змінити підходи до викладання в педагогічних вищих навчальних закладах і підвищення кваліфікації вчителів.

«Моя стратегічна мета – створити таку систему освіти, яка допомагатиме дитині, незалежно від її походження і здібностей, стати успішною і знайти своє місце у житті, а дорослим – створить можливості для навчання впродовж життя», - підкреслила Міністр.

 

 

За матеріалами: УЦОЯО