Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
15 липня 2016 р. Всi новини

Міносвіти скасує «спеціалістів» і «кандидатів наук»

 

У 2016 році українські виші набиратимуть студентів за цим рівнем освіти востаннє. 

Раніше отриманий диплом спеціаліста прирівнюватиметься до диплому магістра, йдеться у сюжеті 24 каналу, пише Українська правда. Життя.

Згідно із законом «Про вищу освіту», здобути її тепер можна за п'ятьма ступенями: молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук.

Таким чином, диплом бакалавра буде прирівнений до отримання повної вищої освіти.

З ієрархії наукових ступенів також прибрали «кандидата наук».

Відтепер для продовження наукової діяльності у будь-якій спеціальності потрібно буде здобувати звання доктора філософії. Нинішні кандидати наук зможуть отримати диплом доктора філософії.

Востаннє цього року здійснюватиметься набір і за рівнем «молодшого спеціаліста». Замовлення на цей освітньо-кваліфікаційний рівень збільшили на 10% перед скасуванням.

Таке рішення МОН прийняло у зв’язку з невизначеною ситуацію з фінансуванням замовлення для професійно-технічних закладів на місцях, йдеться на сайті відомства.

«Зараз ми працюємо над новою редакцією закону „Про професійну освіту“, за цим законом молодший спеціаліст буде належати до вищої професійної освіти», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.