Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
15 серпня 2016 р. Всi новини

Україна та Естонія - спільний пілотний проект з реформування професійно-технічної освіти

 

Міністерство освіти і науки Естонської Республіки спільно з Міністерством освіти і науки України пілотуватимуть проект реформування професійно-технічної освіти на базі закладів Волинської області.

Про це домовилися під час зустрічі в Києві заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та заступник Генерального секретаря з питань загальної та професійної освіти Міністерства освіти і науки Естонії Март Лайдметс.

Естонія має позитивні результати проведення реформи у галузі професійно-технічної освіти і готова ділитися своїм досвідом з українськими колегами. 

В результаті реорганізації мережі закладів естонських ПТО відбулося злиття низки навчальних закладів, на базі яких було створено центри професійної підготовки, орієнтовані під конкретних роботодавців, де студенти можуть проходити практику під час навчання – так звана дуальна система. Відбулося оновлення технічної бази таких центрів, були визначені найбільш затребувані ринком праці спеціальності та здійснено осучаснення навчальних програм.

Окрім того, в Естонії триває реалізація проекту Стратегії навчання впродовж життя до 2020 року, мета якого змінити підходи до навчання у людей старшого віку, а також спеціальна програма з підвищення кваліфікації вчителів та курси для директорів шкіл.

Естонські освітяни вже давно співпрацюють з українськими колегами з Волині. В цьому році за підтримки естонського Фонду Innоve на базі волинських ПТО будуть розроблені нові стандарти для професій, які потрібні саме цій області.

«В рамках проекту будуть розроблені нові стандарти саме для тих професій, на які є регіональний попит, буде активно впроваджуватися система дуальної освіти. Проект буде також спрямований на підвищення якості управління професійною освітою на рівні керівного складу навчальних закладів», - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

У разі отримання позитивних результатів від впровадження пілотного проекту, його результати можуть бути поширені на всю Україну.

«Ми вже давно співпрацюємо з українськими освітянами. Але в рамках цього конкретного проекту ми плануємо поділитися своїм досвідом щодо розвитку навчальних програм та роботи з викладачами та директорами професійно-технічних училищ. Ми відчуваємо, що проблеми які є в нашій системі, дуже споріднені з українськими. Ми витрачаємо дуже багато коштів на утримання закладів, а не на якість навчання. Тому ми прагнемо тісної співпраці з українськими колегами не тільки на рівні обміну досвідом між навчальними закладами, на рівні співпраці з обласною владою, але й хочемо посилити наші міжміністерські зв`язки», - заступник Генерального секретаря з питань загальної та професійної освіти Міністерства освіти і науки Естонії Март Лайдметс.

Павло Хобзей подякував Марту Лейдмецу за співпрацю та запевнив естонську сторону в зацікавленості України у подальшому розвитку партнерських стосунків між країнами у сфері реформування професійно-технічної освіти та підвищення якості управління освітніми процесами загалом. 

У рамках візиту делегація з Естонії також відвідала одне з найкращих ПТО м. Києва - Вище професійне училище №33, яке готує фахівців кулінарного, перукарського та банківського профілю.

Нагадаємо, що делегацію Естонської Республіки представляли заступник Генерального секретаря з питань загальної та професійної освіти Міністерства освіти і науки Естонії Март Лайдметс, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства Естонії Хелен Пьолло, заступник директора департаменту освіти для дорослих Кюллі Алл, менеджер Фонду Innove Леа Орро та радник Фонд Innove Кайе Піскоп.

З української сторони у зустрічі взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, директор департаменту професійної освіти МОН України Микола Кучинський, заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства Вікторія Карбишева, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, представники професіййно-технічних закладів Волинської області.

Довідково: Законодавчі зміни, що запроваджуються у сфері професійної освіти України, передбачають створення нової системи управління професійною освітою та її фінансового забезпечення. Така система базуватиметься на широких повноваженнях місцевих громад, децентралізації, багатоканальному фінансуванні, модернізації структури та створенні умов для здобуття освіти впродовж життя. Окрім того, проектом закону «Про професійну освіту» передбачено запровадження дворівневої професійної освіти: «кваліфікований робітник» і «спеціаліст». В системі професійно-технічних навчальних закладів створюватимуться багатопрофільні, різнорівневі професійні навчальні заклади, що здійснюватимуть підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів та кваліфікованих робітників, впровадження дуальної форми професійної освіти.

Станом на початок 2016 року мережа професійної освіти в Україні складалася з 817 професійно-технічних навчальних закладів, в яких навчалися 303, 1тис осіб.

  

За матеріалами: МОН