Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
16 серпня 2016 р. Всi новини

ТОП-10 спеціальностей, за кількістю контрактників: “Право” зберігає першість

 

 

Традиційно серед контрактників найбільш популярною залишається спеціальність 081 “Право” – більше 19,3 тис. абітурієнтів  зарахованих до українських ВНЗ на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб.

Другу та третю  сходинки у рейтинзі займають спеціальності 073 “Менеджмент” та 072 “Фінанси, банківська справа та страхування”.

 “Зараз ми бачимо, що  у ТОП-10 найбільш популярних спеціальностей серед контрактників є 5 спеціальностей, що також потрапили до рейтингу за найбільшою кількістю бюджетних місць. Спеціальність 014 “Середня освіта” у рейтинзі за кількістю бюджетників займає першу сходинку і до нас надходило багато запитань щодо того, чи виправдано це. Зараз ми бачимо, що навчатися на вчителів середньої школи діти готові не лише за бюджетні кошти, а й платити за контракт”, - зазначив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

 Окрім середньої освіти одразу до обох рейтингів входять спеціальності 081 “Право” – перша сходинка за кількістю контрактників та сьома за кількістю бюджетників, 072 “Фінанси банківська справа та страхування” – третя та п’ята сходинки, 071 “Облік і оподаткування” – п’ята та восьма сходинки, та спеціальність 223 “Медсестринство” – друга та восьма позиції відповідно.

Наразі це лише оперативні дані, вони не включають абітурієнтів, що вступають на інші, окрім денної, форми навчання, усіх пільговиків тощо. Попередні підсумки вcтупної кампанії будуть обговорюватись у вересні на Колегії МОН, саме тоді будуть опубліковані повніші дані результатів вступу 2016 року.

Довідково: з ТОП-10 спеціальностей за кількістю бюджетників можна ознайомитись за посиланням.

*- при визначенні ТОП-10 спеціальностей за кількістю контрактників враховувалась загальна кількість зарахованих на бюджетні місця за усіма рівнями та ступенями освіти (бакалавр, магістр, спеціаліст та молодший спеціаліст), а також бюджетні місця як державних, так і комунальних ВНЗ.

  

За матеріалами: МОН