Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
24 серпня 2016 р. Всi новини

Шкільна реформа в Києві: що чекає дітей в новому навчальному році

 

У школах змінюють програми і підходи

У Києві та області активно готуються до нового навчального року: адже вже з 1 вересня школярів чекають грандіозні зміни. Недалеко від столиці відкриється одне з найбільш незвичайних і просунутих навчальних закладів у всій Україні, а київські вчителі підуть на тренінги.

МУРАЛИ У ШКОЛІ. У школі в селі Путрівка Васильківського району Київської області замість звичайних нудних сірих стін учнів зустрінуть яскраві малюнки, а знання обіцяють давати ті, які обов'язково стануть в нагоді в житті. "У путровському навчально-виховному комплексі з 1 вересня стартує пілотний проект школи майбутнього з інноваційної методикою навчання. Всього тут навчається близько 300 школярів, 100 дошкільнят, працюють 22 вчителі і 5 вихователів. Це звичайнісінька сільська школа, але вона успішно розвивається і показує найвищі результати", – розповів перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе.

13906987_610272849127161_974896224545651507_n_1__

Зміни. Школярі вчитимуться в сучасному просторі. Фото: facebook.com

Дизайнерське перевтілення навчального комплексу в школу майбутнього почалося в липні. "Зупинилися на концепті яскравого європейського міста, за стилем нагадує стару Голландію. Ця ідея найбільше підійшла під наявну форму будівлі та підкреслила його унікальність. У реорганізації простору зробили великий акцент саме на підвищенні інтересу дітей до школи, до навчання, так як сьогодні багато приміщень навчальних закладів сірі, похмурі і безликі", – пояснив Парцхаладзе.

Так, фасад школи розфарбували у всі кольори веселки, а на стінах внутрішніх приміщень оселилися казкові істоти: роботи-графітчики, кішки і мишки, жираф в діловому костюмі, слон з квітами, маленькі чоловічки і навіть годинник, що веде до паралельний простір. До слова, взяти участь у розписі стін в майбутньому зможуть і самі учні. Для цього виділять спеціальні ділянки.

13988153_1134963586542702_5299170144702551472_o_1__

Під Києвом. Фасад нової школи розфарбували різними кольорами і стилізували під стару Голландію. Фото: КОДА

Методика викладання в школі майбутнього буде також інноваційною. Дітей навчатимуть працювати в команді, виділяти пріоритети, критичному і позитивному мисленню, вмінню поводитися з грошима, спілкуватися, слухати і чути, фільтрувати інформацію. "Будуть застосовані кейсові технології, при яких досліджувані явища розглядаються з усіх боків (математики, фізики, літератури, бізнесу, історії), а також метод оптимальних пропорцій в освіті. Наприклад, англійська мова буде вивчатися за формулою 70:10:10:10, що означає 70% розмовної і по 10% на читання, письмо і правила", – пояснюють в школі.

Вчителі, до слова, і самі зараз сидять за партами: фахівці, які розуміють вікову психологію сучасних дітей, вже проводять для них семінари по застосуванню інформаційних технологій, роботі з пошуковими системами в інтернеті, і навіть по спілкуванню з учнями.

ПОЧИНАЮТЬСЯ СЕМІНАРИ. Очікують кардинальних змін і в столичних школах, адже в цьому році Міносвіти зміни програми навчання для молодших класів. За ним зникнуть жорсткі тимчасові рамки на вивчення тієї чи іншої теми, знімуть вимога зазубрювати таблицю множення, скасують практику військового икування на фізкультурі і обов'язкову перекличку, введуть в програму твори сучасних дитячих письменників, і навіть практику з написання смс і електронних листів англійською мовою. Дізнаються учні і про те, що таке благодійні акції та волонтерство.

За словами директора київської школи № 148 Сергія Горбачова, мета таких нововведень – викликати інтерес у дитини до навчання і знизити навантаження. "Дитина повинна вчитися на практиці, а не займатися тупим зубрінням. Найбільший гріх нинішньої системи освіти – це те, що діти зберігають інтерес до навчання максимум до 6-го класу. Потім починається тупе заучування напам'ять і перевантаження навчальним матеріалом. Що стосується волонтерства та благодійних акцій, то це соціальні знання, які необхідно розвивати. Діти не знають, як спілкуватися, як вирішувати особистісні конфлікти, як правильно знайомитися, вибачатися. Ми повинні дітей соціалізувати", – говорить Горбачов.

За його словами, також вчителям рекомендовано відмовитися від червоних ручок, так як цей колір пригнічує і викликає тривогу у малюків, дозволити першокласникам писати олівцем і скасувати практику вирішення завдань на дошці перед усім класом. Навчати викладачів всіх нововведень будуть на спеціальних семінарах, які стартують 18 серпня і триватимуть до вересня.

13937990_936160413179560_1063355780442457016_o_1__

Креатив. На стінах школи "оселилися" роботи-графітчики. Фото: facebook.com

ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВЧИТЕЛЯ. Батьки маленьких школярів нововведення сприймають зовсім по-різному, хоча багато хто до кінця не знає, чого очікувати. Одні впевнені – це довгоочікуване просвітління в системі освіти; інші – що все залишиться, як і раніше. "Все залежить від конкретного вчителя. Чи зможе він перебудуватися і застосувати до діток інший підхід, чи для нього це буде мука. Також головне, щоб не перестаралися. Щоб, наприклад, волонтерство діти не стали сприймати як обов'язкові положення", – каже киянка Лариса Вірна. "Шікраная ідея не використовувати червоні ручки і дозволити дітям писати олівцем, щоб дитина не боялася зробити помилку і знала, що зможе її виправити", – впевнений Степан Кудряшов.

 

  

За матеріалами: Сегодня