Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
7 вересня 2016 р. Всi новини

Шість українських вузів потрапили до світового рейтингу

 

Українські університети продовжують завойовувати світовий авторитет: відразу шість наших вузів потрапили в найбільший світовий рейтинг QS World University Rankings.

Щорічно британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds вибирає з майже 2,5 тис. університетів найкращі, і в цьому році в рейтинг увійшли 916 університетів з 80 країн.

Кращий результат серед наших в цьому році показав ХНУ імені Василя Каразіна – він розташувався на 382-му рядку, піднявшись за рік на 109 позицій в порівнянні з 2015 роком. А минулорічний український лідер – КНУ імені Тараса Шевченка – опустився на 10 позицій і розташувався на 431-му місці. У світовій список також потрапили КПІ (551-е місце), а ДонНУ, Харківський політехнічний інститут і Сумський державний університет розташувалися в восьмій сотні. Ну а в трійку кращих в світі увійшли Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський і Гарвардський університети.

ЯК РАХУЮТЬ. Складання рейтингу відбувається за спеціальною формулою, де враховується розмір університету (кількість студентів і педагогічного складу), інтернаціоналізація (кількість іноземних студентів і викладачів) і індекс цитованості. Так, наприклад, у ХНУ з 11,6 тис. студентів – 4,3 тис. іноземців, а з 1,9 тис. викладачів – таких лише п'ять. Для порівняння, в КНУ з 28,3 тис. студентів – 741 іноземець, а з 2,8 тис. педагогів – 18 приїжджих. За словами експертів, дійсно, в Україні іноземці традиційно їдуть за дипломами медиків, гуманітаріїв, юристів, так як у себе вони платять за навчання за цими професіями більше. У той же час наші вузи теж активно беруть іноземців через гроші. "Деякі університети залучають іноземців просто тому, що навчання для них коштує дорожче, відповідно, університет отримує більше грошей", – пояснює Андрій Черних. Наприклад, в КНУ навчання на "економіці підприємства" для українця коштує 28 тис. грн на рік, а для іноземця – 40 тис., на "філології" – 25 і 52 тис. грн відповідно.

РОБОТА. При складанні рейтингу враховують думку роботодавців про випускників того чи іншого вузу. Але, як пояснили нам українські кадровики, назва вузу для іноземних роботодавців не важлива. "В основному вимагають просто вищу освіту, а далі компанія проводить своє внутрішнє тестування. Для лікарів і техніків іноземці вимагають пройти місцеву переатестацію і отримати сертифікат, – пояснює нам HR-експерт Тетяна Пашкіна. – А ось в Україні для економістів цінуються дипломи КНУ та КНЕУ, для програмістів – КПІ і Львівська політехніка, гуманітаріїв і креативників беруть з Могилянки".

 

  

За матеріалами: УБР