Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
26 жовтня 2016 р. Всi новини

Міносвіти змінює систему освітньої статистики

 

Впровадження освітніх реформ неможливе без сучасної аналітики та достовірних показників - збору, обробки та аналізу освітніх даних.

Про реалізацію рішення Світового банку щодо гранту Україні на розбудову спроможності в освітній статистиці йшла мова під час зустрічі першого заступника Міністра освіти і науки Володимира Ковтунця з представниками команди Світового банку з питань освіти 24 жовтня 2016 року.

«Сьогодні одне із проблемних питань системи освіти - якісна статистика. Саме тому в минулому році був створений Інститут освітньої аналітики, завданням якого є збір освітньої статистики, що дасть можливість отримати повну картину функціонування системи освіти та покращити управління системою», - зазначив перший заступник Міністра.

Володимир Ковтунець подякував Світовому банку за надання Україні гранту траст-фонду на розбудову системи статистики та наголосив на важливості участі України у Міжнародній програмі оцінювання навчальних досягнень учнів РISA - вимірюванні рівня знань серед 15-річних учнів, яке буде проводиться OECР (Організацією економічного співробітництва та розвитку) у 2018 році. Отримана інформація цього дослідження, в якому країна вперше візьме участь, допоможе визначити слабші та сильніші місця української системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні.

Він також розповів, що Міністерство зацікавлено брати участь в проекті AHELO - OECD, головною метою якого є оцінка освітньої спроможності знань та практичних навичок студентів після випуску – це оцінка студентів зі всіх предметів у різних типах вищих навчальних закладів.

Керівник глобальної практики з питань освіти регіону Європи та Центральної Світового банку Азії Крістіан Аедо повідомив, що грант Світового банку буде спрямований на: підвищення інституційної спроможності Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки, розвиток інтегрованої інформаційної системи управління освітою DICO (EMIS), підтримку участі України в міжнародному порівняльному дослідженні РISA.

Директор Інституту освітньої аналітики Оксана Денисюк зазначила, що сьогодні система DICO (EMIS) вже працює в Україні. Інститут освітньої аналітики,починаючи з цього навчального року, збирає інформацію на рівні шкіл і районів, на відміну від того, коли раніше її збирали на рівні областей. Таким чином, Міністерство зможе отримати більш детальну та розгорнуту інформацію про стан системи загальної середньої освіти та фінансування освітньої системи. «Система DICO (EMIS) є лише частиною тієї статистики збору даних, яку планує розробляти Міністерство. Інститут відповідає за збір даних про загальну середню освіту, в той же час МОН запланувало розбудову всієї системи збору освітньої статистики», - додала Оксана Денисюк.

У зустрічі також взяли участь керівник програм Світового банку Фон Зао,  старший економіст/ керівник проекту Ігор Хейфец, менеджер портфелю Люсії Касап.

 

 

  

За матеріалами: МОН