Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
12 листопада 2016 р. Всi новини

“Креативність і творчість дуже важливі для розвитку сучасної дитини”, - заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей на круглому столі щодо STREAM освіти в Україні

 

Не тільки наука, а й мистецтво має стати невід’ємною частиною розвитку талантів у дітей, і в цьому може допомогти впровадження STREAM освіти.

Про це зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на засіданні круглого столу на тему: "STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу" 10 листопада 2016 року.

«Креативність і творчість дуже важливі для розвитку сучасної дитини. Зараз ми повинні скеровувати свої сили у навчанні дітей на ті речі, що не зможе зробити робот. Талант, технології, толерантність – це є ключ до 21 століття», - зазначив Павло Хобзей.

Учасники заходу також обговорили проблеми доступу до STREAM освіти в Україні, а також  реформування середньої та вищої освіти.

Ірина Жданова, керівник ГО "Фонд "Відкрита політика", координатор Громадянської платформи з реформування наукової сфери в Україні, відзначила: «Дітям Донбасу і Криму ми маємо запропонувати не просто зелений коридор для отримання українського атестату, а й здобуття якісної української освіти. Такою сьогодні є STREAM освіта. Вона має поєднати науку і технологію, робототехніку та інженеринг, мистецтво і математику, спорт і медіа”.

Також вона додала, що влада спільно з громадянським суспільством має забезпечити рівний доступ до якісної української освіти кожній дитині, незалежно від того,  чи “живе вона  в Донецьку чи в Житомирі, народилась в багатій чи бідній сім'ї, в селі чи місті».

Під час обговорення учасники круглого столу позитивно сприйняли включення мистецтва до STREAM освіти як фактора, який сприятиме підвищенню креативності в науковій сфері.

Начальник відділу мистецької і художньої освіти Мінкультури Тетяна Колос у своєму виступі наголосила, що до законопроекту «Про освіту», який наразі готується до другого читання у парламенті, включено статтю «Спеціалізована освіта», де визначена структура та особливості мистецької освіти, взаємозалежність і наступність рівнів мистецької освіти в процесі підготовки професійного митця.

Учасники круглого столу: Павло Хобзей - заступник міністра освіти і науки України; Ростислав Карандєєв - заступник міністра культури України; Наталія Кияк - Представництво ЮНІСЕФ в Україні, керівник освітніх програм; Ірина Жданова - керівник ГО "Фонд "Відкрита політика", координатор Громадянської платформи з реформування наукової сфери в Україні; Станіслав Довгий - президент Малої академії наук; Тетяна Колос - начальник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України; науковці; представники регіональних наукових ліцеїв і мистецьких шкіл, обласних Інститутів післядипломної освіти, університетів з різних регіонів (Донецької, Дніпровської, Кіровоградської, Харківської областей), NGO, ЗМІ.

Довідково.

STREAM:

S - наука, спорт

T - технології

R - читання/писання, робототехніка, релігія

E - інженеринг, економіка

A - мистецтво

M - математика, медіа

  

За матеріалами: МОН