Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
15 листопада 2016 р. Всi новини

“В освітній субвенції на 2017 рік закладено 300 млн для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад”, - Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти»

 

Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а Уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту.

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти».

 Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено  200 млн гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн. - для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн грн. на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

 “Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа побудована на партнерстві  між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади”, - додали Лілія Гриневич.

 Як відбувається децентралізація у сфері освіти з точки зору розвитку освітньої інфраструктури розказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

 Він наголосив, що хоч процес і йде складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою, джерелом якої є громада. Дуже важливо, щоб цей процес набирав сили і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них сьогодні.

Організаторами конференції, за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», виступили  Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 Захід зібрав вчителів, директорів шкіл, представників обласних департаментів освіти та представників громад з усієї України.

 Захід проходить у форматі трьох сесій:

1.         Децентралізація освіти

2.         Управління освітою на місцевому рівні

3.         Паралельні обговорення в групах:

•          Фінансування освіти.

•          Моніторинг освітньої галузі.

•          Опорні школи.

•          Автономія школи та вчителя.

 

  

За матеріалами: МОН