Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
17 квітня 2017 р. Всi новини

МОН із іншими відомствами працюватиме над створенням повноцінної системи раннього втручання для вчасної допомоги дітям – підписано меморандум

 

Створення повноцінної системи раннього втручання для допомоги дітям з порушеннями розвитку може змінити життя до 250 тисяч дітей. Про це йшлося під час підписання Меморандуму взаєморозуміння між різними інституціями, що будуть залучені до побудови системи раннього втручання в Україні.

Меморандум підписали Мінсоцполітики, МОН, Мінфін, Мін’юст, МЗС, Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, Всеукраїнське ГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» для дітей з порушеннями розвитку та дітей-інвалідів, Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», Фундація Soft Tulip (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання EURLYAID.

«Цілий спектр проблем розвитку дитини піддаються корекції, якщо їх виявити та почати систематично працювати над ними, поки дитина ще маленька. Зараз у нас фактично не існує єдиної системи раннього втручання для допомоги дітям з порушеннями розвитку. Певну частину роботи з дітьми проводить низка різних інституцій, що логічно між собою не пов’язані. Підписання цього меморандуму дає змогу об’єднати зусилля заради спільної мети – успішного розвитку та соціалізації дітей з особливими потребами в Україні», – зазначила Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України.

Меморандум передбачає не лише об’єднання зусиль усіх інституцій, що підписали документ, а й створення єдиної національної платформи раннього втручання. Нацплатформа координуватиме роботи різних органів влади, міжнародних і національних організацій для вироблення єдиних підходів та координації роботи зі створення системи раннього втручання.

Платформа має також забезпечити інформування громадян України про раннє втручання. Зокрема, це має допомогти батьками, які стикнулися з проблемами розвитку дитини, отримувати актуальну інформацію про те, як направити власні зусилля на розвиток дитини, та інструменти, які вони можуть для цього використовувати.

«Сьогодні тисячі закладів охорони здоров’я, освіти та соціального захисту, а також неурядові організації надають різні послуги для дітей з особливими потребами та їхніх сімей в Україні. Проте послуги в цих установах мають фрагментарний характер і не обов’язково задовольняють потреби маленьких дітей та їхніх батьків всебічно і з фокусом на сім’ю. Підписаний документ передбачає координацію цієї роботи, що дозволить створити діючу систему, яка ставитиме інтереси дитини передусім», – сказала Джована Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко підкреслив, що розвиток програм раннього втручання є одним із найголовніших завдань, що ставить перед собою чинний Уряд. Він також зазначив, що особливу роль у цьому процесі відіграють освітня та медична система, в реформуванні яких зараз особлива увага приділяється дітям з інвалідністю.

За даними Державної служби статистики України, станом на 01.01.2016 року в Україні функціонує 116 інклюзивних груп в дошкільних навчальних закладах. Разом зі здоровими дітьми у цих групах навчається 1тис 641 дитина.

Для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу та організації корекційно-розвиткової роботи в інклюзивній групі у ДНЗ передбачається 1 ставка асистента вихователя на 1 інклюзивну групу.

Загалом в системі дошкільної освіти в Україні навчається 8тис 357 дітей з інвалідністю. При цьому у групах спеціального призначення, де відбувається корекція певних проблем, навчається 62тис 620 дітей (існує 4тис 55 груп).

 

 

 

За матеріалами: МОН