Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
2 травня 2017 р. Всi новини

В Україні стартує "Нобелівська премія" для вчителів

 

В Україні починається прийом заявок на премію Global Teacher Prize Ukraine, український етап всесвітньо відомої премії з призовим фондом 1 мільйон доларів. Номінувати свого вчителя закликають всіх українців.

У всьому світі Global Teacher Prize знають як "Нобелівську премію" для вчителів. Заснував її арабський мільярдер Санні Варкі в 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок в професію вчителя і становить 1 000 000 доларів. У 2015 році кращою викладачкою на планеті визнали американку Ненсі Етвелл, яка запропонувала вчити дітей літературі в формі воркшопів з читання та письма. У 2016 році мільйон отримала біженка з Палестини Ханан аль-Харуб, яка спеціалізується на навчанні дітей, травмованих в результаті насильства. А в 2017-му переможницею стала Меггі МакДоннел, яка боролася з проблемою суїциду серед підлітків в далекому селищі на півночі Канади.

Український етап премії ініціювала громадська організація "Освіторія". Мета загальнонаціонального конкурсу – не тільки популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж самої професії вчителя. Переможець Global Teacher Prize Ukraine отримає 100 тисяч гривень, рік безкоштовного підвищення кваліфікації, реєстрацію на світову премію і поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 у Дубай, де назвуть ім'я кращого вчителя в світі.

"Згідно з дослідженнями, 82% українських учителів не задоволені своїм соціальним статусом, а 60% вважають важливою проблемою зниження соціального статусу викладачів. Ця проблема існує в усьому світі. Чи не єдиною країною, де професія вчителя за престижністю прирівнюється до професії лікаря, є Корея, – говорить глава "Освіторіі" і організатор проекту Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин. – Для українських реалій девіз світової премії – "Вчителі мають значення" – дуже актуальний. Ми віримо, що конкурс стане ефективним інструментом популяризації наших прогресивних педагогів, які йдуть в ногу з часом і впроваджують новітні практики. Адже освіта – це найприбутковіша інвестиція в суспільство".

Номінувати вчителя на здобуття премії може хто завгодно – його колеги, учні або батьки. Зробити це можна на сайті премії. Також учитель може сам податися на нагороду, для цього потрібно заповнити онлайн-анкету. Прийом заявок на Global Teacher Prize Ukraine триватиме до 15 серпня. Місто або село, де працює кандидат на звання кращого вчителя країни, і дисципліна, яку він викладає, не мають значення. Єдина умова: викладач повинен працювати безпосередньо з учнями і проводити уроки саме в школі.

Спершу журі, до складу якого увійдуть експерти в галузі освіти, лідери думок та інші фахівці, обере ТОП-20 педагогів. Після комплексної оцінки і розширених інтерв'ю у вересні визначать п'ятірку фіналістів, а в День учителя назвуть переможця.

Цікаво, що Україна вже потрапляла в ТОП-50 Global Teacher Prize: на премію булао номінована Анна Дудич, викладачка англійської мови однієї з гімназій в Кропивницькому – разом зі своїми учнями вона експериментує, на уроках використовує смартфони і Google Class, проводить міжнародні skype-конференції в класі.

"У вітчизняних педагогів немає мотивації, – вважає Ганна Дудич. – Щоб впроваджувати новітні підходи, потрібні додаткові зусилля і час. Тому більшість вчителів продовжують викладати, спираючись на застарілі методи. Але якщо не буде цікаво самому вчителю, то чому має бути цікаво дітям? Global Teacher Prize Ukraine відкриває перед українськими педагогами нові можливості і показує, як важливо ініціювати творчий процес, не боятися сучасних технологій. Зрештою, це поліпшить рівень знань дітей та підвищить повагу суспільства до нашої професії".

Премія проходить за підтримки Міністерства освіти України. "Я вірю, що серед українських вчителів є творчі особистості, – переконана міністр освіти Лілія Гриневич. – Тому запрошую всіх обов'язково взяти участь у конкурсі Global Teacher Prize Ukraine. Зараз ми працюємо над створенням Нової української школи. Учитель, його творчість, його участь в реформі є найважливішими. Саме тому ми сподіваємося, що через конкурс знайдемо справжніх провідників змін – тих вчителів, які вже сьогодні користуються сучасними методиками у навчанні".

 

За матеріалами: Сегодня