Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
8 травня 2017 р. Всi новини

МОН зацікавлено співпрацювати з LEGO для використання їхніх методик вивчення математики, фізики та інших природничих дисциплін через робототехніку, – Міністр

 

Робототехніка – напрям, що потребує об’єднання знань з математики, фізики, інформатики, і в його межах діти мають можливість засвоювати знання через діяльність, творчість, це стимулює інтерес і розвиває любов до предметів, які усі звикли вважати нудними.

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту на 9-й Всеукраїнський фестиваль робототехніки Robotica-2017.

У межах фестивалю також проводилася Всеукраїнська олімпіада з робототехніки, яка є відбірковим турніром на World Robot Olympiad.

Цього року на фестивалі було понад 3тис учасників, що склали 350 різних команд. Вони змагалися в категоріях «Сумо», «Слалом» та «Логістика». Молодь з різних регіонів України представляла свої проекти на науково-технічному турнірі за міжнародними програмами First LEGO League і First LEGO League Junior.

«Зараз ми продовжуємо збирати драйверів реформ з усієї України і навіть за її межами – людей, що знають, як будувати сучасну освіту, котра буде корисною і цікавою для дітей. У рамках підготовки дітей до цієї олімпіади розроблено унікальні навчальні матеріали для вчителів, створено спеціальні навчальні програми. І ми сподіваємося, що нам вдасться розширити співпрацю з LEGO для використання цих напрацювань на благо українських дітей», – підкреслила Лілія Гриневич.

Оксана Стоєцька – один із організаторів олімпіади з боку LEGO, розповідає, що в інших країнах до розвитку робототехніки глибше залучені як інші компанії, так і держава. Вона наголосила, що часто самі команди школярів, які беруть участь в олімпіаді, успішно знаходять спонсорів, котрі допомагають їм реалізовувати свої проекти.

«Для того, щоб наші діти вміли і мали сміливість це робити, ми маємо їх цьому навчити. Ця якраз і є ті м’які навички, яких абсолютно не дає сьогоднішня українська школа. Залучення такої допомоги потребує вміння організуватися в команду, створити проект, знайти і зв’язатися зі спонсорами, прорахувати бюджети і представити себе. Усього цього, на жаль, ми не розвиваємо у наших дітях, адже в наших школах досі панує радянська модель підпорядкування, що не дає простору для розвитку такої комунікації», – пояснила Міністр.

Лілія Гриневич та представник LEGO домовились про проведення зустрічі, в межах якої можна буде обговорити варіанти більш глибокої та плідної співпраці.

Одним із організаторів олімпіади також є Мала академія наук. В її системі діє 7840 гуртків дослідницько-експериментального напряму, зокрема 415 із них – у науковому відділені «Технічні науки», де значна увага приділяється питанням розвитку в Україні робототехніки. Лише в 2015/2016 навчальному році науково-дослідницькою роботою за зазначеним науковим напрямком було охоплено 5252 учнів-членів Малої академії наук.

«В систему МАН діти приходять орієнтовно у віці 12-13 років, до цього часу без спеціальних програм ми втрачаємо конструкторські навички близько половини дітей. До цього фестивалю залучені навіть діти з дитячих садків, вихователі яких працюють за програмами, що розвивають інженерне мислення змалечку. Завдяки цьому ми отримуємо дітей, які вже в ранньому віці готові до вирішення та реалізації складних конструкторських завдань в робототехніці і до пошуку інноваційних рішень», – розтлумачує Оксен Лісовий, директор Національного центру «Мала академія наук України».

Фестиваль Robotica в Україні проводиться з 2009 року. За цей час кількість учасників зросла у сотні разів. Діти демонструють свої знання та вміння у конструюванні, програмуванні роботів та проектній діяльності, навчаючись за STEM програмами.

Окрім захоплюючих змагань роботів, Фестиваль включає в себе Дитячий архітектурний конкурс, в якому беруть участь дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади України.

Нагадуємо, що в системі дошкільної освіти діє програма «Сприяння освіті», започаткована Меморандумом про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом The LEGO Foundation (Королівство Данія). Відповідно до програми, в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) України впроваджується LEGO -конструювання. Благодійним фондом The LEGO Foundation здійснено повне забезпечення ДНЗ-учасників навчальними наборами LEGO.

 

 

За матеріалами: МОН