Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
5 червня 2017 р. Всi новини

Дітей, яких зі звичайних шкіл починають підвозити в опорні з поглибленим вивченням предметів, мають адаптувати

 

Дітей, яких зі звичайних шкіл починають підвозити в опорні, наприклад із поглибленим вивченням іноземних мов, мають адаптувати до нових умов і давати можливість надолужити матеріал.

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час огляду опорної школи – Коростишівської гуманітарної гімназії № 5 ім. Т.Г. Шевченка.

На її думку, школи мають особливо зважати на це під час конструювання власних навчальних планів.

«Зараз у нас існує жахлива нерівність у початковій школі, коли дітей за незрозумілими конкурсами відбирають у спеціалізовані школи, де вони мають значно більше годин на вивчення предметів і на них виділяється більше грошей. Хоча абсолютно зрозуміло, що визначити сильні сторони дитини у шість років практично неможливо», – додала Міністр.

Ситуацію має виправити прийняття закону «Про освіту», в якому передбачено, що початкова школа має бути однаковою для кожної дитини. А вже з базової, коли школяр продемонстрував свої сильні сторони, може відбуватися поступова профілізація.

Опорна школа № 5 у місті Коростишеві спеціалізується на поглибленому вивченні іноземних мов. Зокрема, зараз на базі гімназії організовано роботу літніх мовних та пришкільних таборів, до навчання в яких залучено 238 учнів.

У межах спілкування з педколективом Лілія Гриневич попросила педагогів дати зворотній зв'язок щодо нових встановлених природничо-математичних кабінетів.

«Таке обладнання – реальна допомога. Так набагато простіше працювати з класом, адже не потрібно їм все розповідати абстрактно – можна показати на моделях», – розповіла учитель біології Світлана Грищенко.

У Коростишівську гуманітарну гімназію № 5 наразі також встановлено два комп'ютерні класи по 24 комп'ютери та інтерактивний комплекс з хімії.

Нагадуємо, що в 2017 році на обладнання природничо-математичними кабінетами виділено 300млн грн та ще 200млн – на закупівлю автобусів.

 

 

За матеріалами: МОН