Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
27 червня 2017 р. Всi новини

Питання встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності стане актуальним для наступної вступної кампанії

 

Цього року норма про встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності не застосовуватиметься, але її можливо впровадити з наступного.

Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему: «Вступна кампанія 2017».

"Проблема зі 150 балами полягала в тому, що ця ініціатива була запроваджена в той час, коли вже завершилася реєстрація на ЗНО. Якби вступники знали про це до реєстрації, вони могли б прийняти усвідомлене рішення. Розуміючи, що у них є сумніви, чи  досягнуть вони вищого результату, ніж 150 балів, вони могли б обирати інші спеціальності", – зазначила Лілія Гриневич.

Встановлення такої вимоги могло б стимулювати хвилю позовів від абітурієнтів щодо недопущення їх до конкурсу на вступ.

Після того, як завершиться ця вступна кампанія, введення порогу на медспеціальності буде виставлено на громадське обговорення і пройде усі необхідні процедури, щоб рішення не могло бути скасовано.

«Ми публічно обґрунтуємо, який саме поріг має бути. Може, це буде не 150 балів, а 160 чи 140, можливо, не лише на медичні спеціальності має бути встановлено такий поріг, а й на інші. Дуже важливо, щоб громадськість під час цих дебатів активно висловлювала свою позицію та обґрунтовувала її. Усі нововведення ми публічно обговоримо, і готовими та озброєними зайдемо у цей процес», - пояснила Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що нещодавно було прийнято рішення про запровадження 150-бального порогу на вступ за спеціальностями: "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація", «Педіатрія". Однак, група депутатів, серед яких очільники профільних освітнього та медичного Комітетів, виступила проти впровадження цієї ініціативи.

 

 

За матеріалами: VJY