Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
27 липня 2017 р. Всi новини

Вступна кампанія у Харкові: ціни ростуть (інфографіка)

 

Навчання у вузах міста за рік подорожчало на 10-15%

Вступна кампанія в Харкові в самому розпалі. Незважаючи на те, що кількість бажаючих здобути вищу освіту за рахунок держави з роками не зменшується, що не рідшають і ряди контрактників. "Сегодня" з'ясувала, у скільки обійдеться рік навчання на стаціонарі в університетах міста (див. Інфографіку).

Всупереч поширеній думці, оплачувати навчання доводиться не тільки тим, хто отримав "середні" бали із ЗНО. Найчастіше абітурієнтів підводять невисокі оцінки з непрофільних предметів, які знижують середній бал атестата.

Один з абітурієнтів, випускник з Луганської області Євген Герасименко, мріє вивчати англійську в ХНУ ім. Каразіна на бюджетній основі. Отримавши високі бали на ЗНО з "інгліш" та переводячи англомовні ролики на популярному відеохостингу "Ютуб", вчорашній школяр побоюється, що "вагу" атестата знизять інші предмети, тоді за рік навчання на контракті доведеться викласти 21 500 грн. А ось абітурієнтка Вікторія Полупан свідомо вибрала виключно платну спеціальність "Охорона праці" в Нацуніверситеті цивільного захисту України. Навчання обійдеться їй в 8800 грн за рік.

.png_17

"Цей вуз гарантує працевлаштування, – каже Вікторія. – Краще оплатити навчання і точно отримати місце роботи, ніж вчитися безкоштовно і переживати про майбутнє".

В середньому вартість навчання у вузах Харкова за рік збільшилася на 10-15% і обійдеться батькам абітурієнтів у 8000-12 000 грн.

"Ціни підвищилися, виходячи з рівня інфляції. А це приблизно на 1000-1500 грн", – пояснює відповідальний секретар приймальної комісії Національної фармакадемії України Станіслав Погорєлов.

 

 

 

За матеріалами: Сегодня.ua