Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
5 серпня 2017 р. Всi новини

Лілія Гриневич: Високогірні селища мають отримати відповідний статус, що допоможе фінансувати додаткову потребу в будівництві доріг та утриманні шкіл

 

Високогірні селища та їхні школи функціонують у тяжчих умовах, ніж решта українських ЗНЗ.

Так, цим районам притаманно швидке зношення доріг, повені, снігові замети, вітровії, бездоріжжя тощо. Про це йшлося на відкритті 4-го карпатського форуму народовладдя, присвяченого питанням освіти в гірських та високогірних районах України.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час участі у форумі зазначила, що освіта у високогірних районах потребує більших фінансових вкладень, ніж школи, які працюють у кращих умовах.

«Дуже важливо на законодавчому рівні надати окремим селищам статуси високогірних. Відтак визначити необхідні коефіцієнти для виділення коштів для будівництва доріг, обслуговування шкіл. Нам необхідно зберегти ці автентичні колоритні місцевості в Україні. Насамперед це стосується відновлення транспортної інфраструктури, звичайно ж шкіл», – сказала Міністр.

Голова комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький відзначив, що селища у високогірних районах мають свої унікальні культурні властивості. Він додав, що ми маємо зробити все, «аби не втратити надбання, які народи, що живуть біля кордону України, зберегли впродовж тисячоліть».

За інформацією місцевих органів управління освітою у населених пунктах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей у гірській місцевості функціонують 535 шкіл. У них навчається 78,7тис учнів, що становить відповідно 3,2 та 2,0 відсотки від загальної кількості школярів в державі.

Так, у Закарпатській області – 105 шкіл та майже 11тис учнів; в Івано-Франківській – 245 шкіл, 46,8тис учнів; у Львівській – 157 шкіл, понад 15,5тис учнів; у Чернівецькій – 28 навчальних закладів, понад 5,3тис учнів.

У форумі також взяла участь делегація народних депутатів – Олег Березюк, Іван Рибак, Сергій Соболєв та Олександр Шевченко. Депутати, зокрема, ознайомилися зі станом навчальних закладів та доріг і відвідали дві школи у селищі в гірській місцевості.

 

 

За матеріалами: МОН