Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
3 березня 2018 р. Всi новини

Фінансове забезпечення установ освіти: звернення ЦК Профспілки до МОН

 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від імені Президії спрямував лист до Міністерства освіти і науки України з приводу необхідності вжиття міністерством заходів для поліпшення стану фінансового забезпечення закладів і установ освіти, як безпосередньо підпорядкованих міністерству, так і тих, що фінансуються з місцевих бюджетів, дотриманням трудових прав педагогічних працівників цих закладів, необхідністю підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти, інших установ і закладів освіти.

Питання стану фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2018 році було розглянуто президією ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, яка відбулася 27 лютого 2018 року.

Так, членами президії ЦК Профспілки відзначено, що видатки на освіту на 2018 рік передбачено в обсязі 6,71% ВВП, проти передбачених законом не менше 7% ВВП. Обсяги освітньої субвенції затверджено в сумі 61,7 млрд. гривень.

Аналіз матеріалів, що надійшли від територіальних організацій Профспілки засвідчує, що нерозподілена сума освітньої субвенції складала на початок року 2,2 млрд. гривень, або 3,6% від затверджених видатків проти законодавчо установленого 1%.

Недостатньо освітньої субвенції виділено 391 місцевому бюджету у сумі близько 3,0 млрд. гривень. Фінансування також потребують дошкільні, позашкільні навчальні заклади.

На фінансування закладів професійно-технічної освіти, що перебувають у сфері впливу Профспілки, додатково необхідно ще 147 мільйонів гривень.

Недостатньо коштів на фінансування вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Зважаючи на викладене вище, ЦК Профспілки розраховує на вжиття Міністерством освіти і науки України заходів та дій, спрямованих на фінансове забезпечення галузі освіти, в обсягах, що перевищують 7% ВВП; підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників усіх установ та закладів освіти, а також науково-педагогічних працівників, тренерів-викладачів; скасування обмеження мінімального розміру надбавки «за престижність педагогічної праці» педагогічним працівникам з установленням її 30% фіксованої величини; удосконалення формули розподілу освітньої субвенції тощо.