Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
11 вересня 2018 р. Всi новини

Відтік мізків: лише 5-10% студентів планують повертатися в Україну

 

Майже 70 тисяч українських студентів сьогодні навчаються за кордоном – про це заявив міністр економічного розвитку України Степан Кубів під час відкриття Національної програми стажувань в ЦОВВ у червні цього року.

Серед країн, де українці хочуть здобути вищу освіту, за даними аналітичного центру CEDOS, є Канада, США, Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Італія, Іспанія, Франція, Угорщина та Польща. Остання кілька років поспіль залишається лідером серед українських вступників. Адже, за статистикою польського «Фонду Перспективи» у 2016 році в Польщі навчалося 34 834 українських студенти.

На сьогодні не менше 40 тисяч українських студентів навчається у Польщі, і лише 5-10% з них хочуть повертатися в Україну. Решта збирається продовжити навчання чи проживання у Польщі.

Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця в нещодавньому інтерв’ю інформаційній агенції «Главком». Тим часом, на його думку, пік збільшення кількості студентів з України вже пройшов. Адже, за словами дипломата, найактивніше кількість українських студентів у Польщі зростала у 2016 році.

«Дуже зростала їхня кількість два роки тому. Так, зараз також збільшується ця кількість, але ненабагато. Ті опитування, які проводилися серед студентів свідчать, що 5-10% задекларували, що хочуть повертатися в Україну. Решта збирається продовжити навчання чи проживання у Польщі. Це приблизно половина з них. Інша половина збирається їхати далі на Захід навчатися чи працювати», – говорить Дещиця.

Дипломат підкреслює, що, з одного боку, це добре, що наша молодь їде на Захід, навчається там, набирається досвіду. «Це не тільки досвід, але й життя в іншому середовищі, - пояснює Дещиця. Молоді люди бачать, як змінюється Польща, вони зав’язують контакти між собою, заробляють кошти. І в перспективі можуть сформувати основу для того, аби потім повертатися в Україну та інвестувати у неї. Так само і наші трудові мігранти».

З іншого боку, за словами Дещиці, від нас від’їжджають молоді люди, і це є певною мірою негативне явище для України, бо їх потребує економіка.

За кордоном українські студенти найчастіше навчаються на гуманітарних спеціальностях, вони вибирають соціальні науки, а також правознавство та менеджмент. Набагато рідше вивчають природничі та точні науки.

  

 

За матеріалами: ІА «Главком»