Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
28 липня 2020 р. Всi новини

Через пандемію 40 мільйонів дітей не ходять до дитячих садочків

 

Через коронавірус у багатьох країнах були закриті дитячі садки і підготовчі групи при школах.

У результаті – приблизно 40 мільйонів дітей втратили можливість дошкільної освіти, яка є вкрай важливою, оскільки закладає основу для подальшого накопичення знань. Нелегко довелося і батькам, особливо жінкам, які поєднують роботу з доглядом за маленькими дітьми.

Про це йдеться у новій доповіді, яка підготовлена дослідницьким центром ЮНІСЕФ «Інноченті». Вона присвячена дошкільній освіті та наслідкам пандемії для сімей з малими дітьми.

У цьому новому дослідженні зазначається, що масове закриття дитячих садків та інших дошкільних установ спричинило цілу низку проблем.

Найбільшою мірою постраждали жінки і малозабезпечені люди, яким, незважаючи на карантин і обмеження, доводилося ходити на роботу. У багатьох просто не було вибору і вони залишали дітей без нагляду в закритому будинку або квартирі.

 Експерти відзначають, що ця проблема, в принципі, не нова. Ще до пандемії COVID-19 приблизно 35 мільйонів дітей у віці до п'яти років нерідко залишалися вдома без нагляду дорослих. Закриття дитячих садків лише погіршило ситуацію.

Карантин і обмеження важко даються й батькам, які в період пандемії працюють з дому. Велике навантаження лягло на плечі жінок, адже вони в середньому витрачають в три рази більше часу на догляд за близькими і домашню роботу, ніж чоловіки.

У новому дослідженні експерти ЮНІСЕФ нагадали, що кожен наступний етап освітнього процесу залежить від того, наскільки успішною була дошкільна освіта. Діти, які не відвідували дитячі садки, як правило, відстають у навчанні від своїх однолітків і нерідко відчувають соціальні та психологічні проблеми в школі.

Дослідження показує, що в 54 країнах з низьким і середнім рівнем доходу приблизно 40% дітей у віці від трьох до п’яти років і до пандемії не отримували ніякої соціально-емоційної і когнітивної підтримки, в тому числі в сім’ї.

Багато жінок змушені працювати цілими днями в неформальному секторі. Найчастіше вони навіть залучають власних дітей, наприклад, для роботи в полі.

У ЮНІСЕФ закликають всі країни забезпечити всім дітям недорогий і якісний догляд – від народження до вступу в перший клас школи.

Серед іншого, експерти рекомендують надавати батькам оплачувану відпустку по догляду за дитиною, створювати гнучкі умови праці для працюючих батьків, налагодити системи соціального захисту та організувати доступні дошкільні центри для розвитку маленьких дітей.

«Догляд за дітьми в ранньому віці і дошкільна освіта закладають фундамент, від якого залежить кожен аспект розвитку дітей. Пандемія підриває цей фундамент », – заявила Виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.