Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
23 жовтня 2020 р. Всi новини

МОН готується до запуску електронного модуля переоформлення ліцензій у сфері вищої освіти

 

До Міністерства освіти і науки України надходять численні запити від закладів вищої освіти щодо процедури переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями вищої освіти та освітніми програмами, для яких запроваджено додаткове регулювання, за якими фактично здійснюється підготовка фахівців.

На виконання п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» від 18.12.2019 № 392-IX щодо забезпечення права закладам освіти на переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями вищої освіти та освітніми програмами, для яких запроваджено додаткове регулювання, за якими фактично здійснюється підготовка фахівців, із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування у серпні 2020 року Міністерство ініціювало розробку модуля «Переоформлення ліцензій за рівнями вищої освіти та освітніми програмами» в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі – ЄДЕБО). Цей модуль забезпечить автоматизований процес переоформлення ліцензій у сфері вищої освіти.

Для коректної роботи модуля «Переоформлення ліцензій за рівнями вищої освіти та освітніми програмами» просимо керівників закладів вищої освіти забезпечити перевірку даних в ЄДЕБО, а саме:   

  • у модулі «Ліцензії (актуальні дані)» з відомостями у Ліцензійному реєстрі суб’єктів освітньої діяльності у сфері вищої освіти, що розміщений на вебсайті МОН за посиланням;
  • внесення даних про всі освітні програми за певними спеціальностями на відповідних рівнях вищої освіти, за якими заклад здійснює освітній процес;
  • зарахування студентів за відповідними освітніми програмами на спеціальностях на всіх курсах навчання на відповідних рівнях вищої освіти;
  • інших даних, що зазначені у листі МОН від 12.10.2020 № 1/9-574 «Щодо даних в ЄДЕБО».

Повідомляємо, що сьогодні триває процес підготовки зазначеного модуля і після завершення Міністерство в електронному форматі за даними ЄДЕБО розпочне переоформлення ліцензій у сфері вищої освіти на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями вищої освіти та освітніми програмами, для яких запроваджено додаткове регулювання, за якими фактично здійснюється підготовка фахівців.

Міністерство освіти і науки України звертає увагу закладів освіти на необхідність своєчасного корегування та уточнення даних, розміщених у ЄДЕБО, та підтримки їх у актуальному стані, що є умовою для переоформлення ліцензії. .

 

 

 

За матеріалами: VJY