Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
9 листопада 2020 р. Всi новини

Cтартував ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

 

9 листопада 2020 року розпочинається ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Мовний марафон, який вже традиційно стартує в День української писемності та мови, об’єднає учнів 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, слухачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти, а також студентську спільноту закладів вищої освіти. 

Для учасників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти цьогорічний конкурс проходитиме в чотири етапи:

  • шкільний,
  • районний/міський,
  • обласний,
  • підсумковий.

Студенти братимуть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та підсумковому етапах. Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних Сил України і військових ліцеїв Конкурс проводитиме Міністерство оборони України.

Міністерство освіти і науки України рекомендує при організації Конкурсу враховувати епідеміологічну ситуацію, маркування регіонів за рівнем небезпеки поширення коронавірусу (COVID-19) та проводити захід із дотриманням законодавства України, зокрема забезпечити відповідну соціальну дистанцію між учасниками та передбачити можливість проведення окремих (1-3) етапів Конкурсу в дистанційному форматі. 

Нагадаємо, переможцям ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика були призначені стипендії Президента України строком на один рік: із 1 вересня 2020 року до 1 вересня 2021 року. Стипендії за два місяці (вересень, жовтень) МОН вже перерахувало учасникам.

Довідково.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться на виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика» відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334, з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді.

Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Одним із натхненників конкурсу є виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, перший заступник голови журі Конкурсу, відомий вітчизняний прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч Михайло Слабошпицький..

 

 

 

За матеріалами: МОН