Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
11 листопада 2020 р. Всi новини

ЮНЕСКО: важливість Інтернету на тлі посилення загроз

 

Пандемія COVID-19 нагадала світові про важливість Інтернету, як вікна можливостей для освіти, доступу до інформації, охорони здоров'я, культури й безлічі інших аспектів повсякденного життя.

У Дорожній карті Генерального секретаря ООН з питань цифрової співпраці, опублікованій в червні 2020 року, підкреслюється найважливіша роль, яку цифрові технології відіграють в світі в період COVID-19 і після закінчення пандемії, а також наша колективна відповідальність за підключення тих, хто не має доступу до Інтернету, захист уразливих і маргінальних груп, повагу прав людини в цифрову епоху.

Цифровий розрив між тими, у кого є доступ до Інтернету, і тими, у кого такого доступу немає, загрожує стати новим обличчям нерівності, посилюючи соціальні та економічні проблеми.

Вільний потік цифрової інформації для всіх і всюди є питанням життя і смерті для людей, які не можуть отримати доступ до необхідної медичної інформації, і до надійної інформації в більш широкому сенсі.

Проте, за останні тижні спостерігається посилення тенденцій до обмеження простору для вільного і відкритого інтернету.

«У міру появи обмежень онлайн у всьому світі універсальність Інтернету знаходиться під загрозою. У час пандемії і навіть не дивлячись на те, що міжнародне право допускає надзвичайні повноваження у відповідь на значні загрози, ЮНЕСКО переконана, що права людини не повинні піддаватися ризику, і що нефрагментований Інтернет відповідає глобальним інтересам» – зазначив заступник Генерального директора ЮНЕСКО з питань комунікації та інформації Моез Чакчук.

Зокрема, ми є свідками блокування мобільних додатків, в той час як нові закони про національну безпеку викликають побоювання фрагментації Інтернету і обмежень прав людини, зокрема свободи вираження думок, свободи асоціацій, доступу до інформації, захисту даних і недискримінації, а також конфіденційності в Інтернеті.

Відключення Інтернету в деяких регіонах як і раніше позбавляє доступу мільйони людей, в той час як доступ до інформації є не просто необхідним, а й життєво важливим.

Закони та політика, спрямовані на боротьбу з дезінформацією або «фейковимі новинами», часто бувають надмірно широкими і виходять за рамки тих вузьких умов, в рамках яких свобода вираження думок може бути обмежена, відповідно до міжнародного права.

Ці умови підкреслюють актуальність концепції універсальності Інтернету, одностайно схваленій 195 державами-членами ЮНЕСКО в 2015 році.

Основа універсальності Інтернету – це дотримуватися принципів, які означають, що ЮНЕСКО виступає за Інтернет, заснований на правах людини, відкритий, доступний для всіх і регульований шляхом участі багатьох зацікавлених сторін. 

Відповідно до мандату ЮНЕСКО щодо сприяння свободі вираження думок і доступу до інформації, концепція універсальності Інтернету визначає роботу ЮНЕСКО в галузі управління Інтернетом.

Таким чином, ЮНЕСКО рішуче виступає за захист принципів, заснованих на міжнародних стандартах, одночасно захищаючи всі права єдиним чином. Сюди ж входить вплив на збереження відкритості й доступності Інтернету і у встановленні норм, правил і програм, що регулюють цифрові технології..