Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
6 січня 2021 р. Всi новини

МОН прагне створити якісне інклюзивне освітнє середовище для розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей

 

МОН прагне створити якісне інклюзивне освітнє середовище для розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей.

На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

«З початку 2020/2021 н.р. в інклюзивних класах почали навчатися 25 078 учнів. Ця кількість майже в 10 разів перевищує дані п’ятирічної давнини. Загалом у школах створено 18 687 інклюзивних класів. Цього навчального року майже 43% від загальної кількості шкіл організували інклюзивне навчання. Тобто майже кожна друга школа в Україні навчає дітей з особливими освітніми потребами. Звичайно, цей показник має сягати 100%, і ми рухаємося в цьому напрямку», - поінформував Міністр.

За його словами, для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини та надання  допомоги в навчанні дітям з ООП в Україні працює мережа інклюзивно-ресурсних центрів,  яких на початок 2021 року створено 635.

«Наприкінці минулого року команда МОН вдосконалила портал ircenter.gov.ua, на якому можна онлайн обрати найближчий ІРЦ, зареєструватись і прийти на прийом у зазначений час, без очікування в чергах. Портал також має зручний мобільний застосунок, доступний на  PlayMarket і AppStore. Із відеопрезентацією та текстовими інструкціями можна ознайомитися тут», - зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр підкреслив, що інклюзивна освіта насамперед має забезпечувати право дітей на реалізацію рівних можливостей. Тож команда МОН продовжує працювати над цим завданням.

 

 

За матеріалами: МОН