Тест загальної навчальної компетентності апробовано в університеті ім. Шевченко Київський національний університет відгукнувся на пропозицію УЦОЯО щодо проведення експерименту із запровадження тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК).
З 14 по 16 вересня в Київському національному університеті було проведене експериментальне тестування першокурсників з метою вдосконалення системи вступу до вищих навчальних закладів.
"Існуюча система вступу на навчання за предметними тестами, безумовно, зробила величезний крок вперед в плані забезпечення прозорості вступної кампанії", - зазначили в університеті.
"Водночас, як і вступні іспити, система відбору за предметними тестами не найкращим чином вирішує завдання забезпечення принципу справедливості - рівень навчальних досягнень, що демонструють абітурієнти значною мірою залежить від можливостей доступу до якісної середньої освіти", - повідомили в прес-службі КНУ.
Ще більшою проблемою є недостатній, на думку представників багатьох ВНЗ, рівень ефективності системи відбору за предметними тестами.
В КНУ підкреслили, що результати локальних моніторингів успішності студентів, які поступали на навчання за сертифікатами ЗНО з предметних тестів, свідчать про відверто низький рівень кореляції балів сертифікатів із здатністю молодих людей опановувати програму підготовки.
"Саме це є основною причиною постійного вдосконалення умов вступу на навчання - збільшення кількості предметних сертифікатів, врахування середнього бала атестата, преференції переможцям олімпіад тощо", - зауважили в університеті.
У вузі висловили впевненість, що забезпечення ефективного, справедливого та прозорого процесу відбору на навчання у ВНЗ можливе за допомогою тестів на загальну навчальну компетентність (ТЗНК).
Практика застосування таких тестів пройшла успішне випробовування часом у США (SAT), Великобританії, Австралії, Швеції тощо, повідомляє прес-служба університету.
Таким чином, Київський національний університет ім. Шевченка відгукнувся на пропозицію УЦОЯО щодо проведення педагогічного експерименту із запровадження тесту загальної навчальної компетентності, який був розроблений робочою групою Міністерства освіти і науки.
Науково-методичним центром організації навчального процесу було організовано тестування 450 першокурсників з усіх напрямів, за якими здійснюється підготовка в університеті.
Тестування було спрямоване на оцінку рівня комунікації рідною та іноземною мовою; математичної грамотності; базової предметної компетентності у природничих науках; навчальної компетентності; інформатичної, міжособистісної, підприємницької і культурної компетентності.
В КНУ висловили сподівання, що результати педагогічного експерименту, який проводиться УЦОЯО на загальнодержавному рівні, дозволять вдосконалити процес відбору на навчання і сформувати по-справжньому справедливу, прозору і ефективну систему вступу до ВНЗ.
Як повідомлялося раніше, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева повідомила, що тест загальної навчальної компетенції (ТЗНК) є пілотним проектом та впроваджуватиметься протягом трьох років. Цього року має відбутися апробація проекту в вузах України.
Від отриманих результатів залежатиме, чи буде цей інноваційний досвід впроваджено на всеукраїнському рівні.
|