Через COVID-19 освіта зазнала «майже незворотніх» втрат – застерігає ЮНІСЕФ
Повне або часткове закриття шкіл продовжує впливати на життя понад 635 мільйонів учнів. У Міжнародний день освіти, коли наближається дворічна дата з початку пандемії COVID-19, ЮНІСЕФ публікує найновіші дані про вплив пандемії на навчання дітей.
«У березні ми відзначимо два роки збоїв у глобальній освіті, пов’язаних із COVID-19. Простіше кажучи, мова йде про майже незворотні масштаби втрат для шкільного навчання дітей», – зазначив Роберт Дженкінс, керівник програм освіти ЮНІСЕФ. «Хоча перебої в навчанні мають припинитися, простого відновлення роботи шкіл недостатньо. Учням потрібна інтенсивна підтримка, щоб повернути втрачену освіту. Школи також повинні ставати чимось більшим, ніж просто місця, куди діти приходять навчатися. Школи мають займатися відновленням психічного та фізичного здоров’я дітей, забезпечувати соціальний розвиток та харчування».
Діти втратили елементарні навички читання та рахування. У глобальному масштабі перебої в освіті означають, що мільйони дітей втратили можливості навчання, які вони мали б, якби ходили до школи. При цьому найбільших втрат зазнали молодші та більш маргіналізовані діти.
У країнах з низьким і середнім рівнем доходу внаслідок закриття шкіл до 70% десятирічних дітей не можуть читати або розуміти простий текст, у порівнянні з 53% до пандемії.
За оцінками, в Ефіопії учні початкових класів вивчили від 30 до 40 відсотків матеріалу з математики від того, який вони б засвоїли, якби це був звичайний навчальний рік.
У США втрати у навчанні спостерігалися в багатьох штатах, включаючи Техас, Каліфорнію, Колорадо, Теннессі, Північну Кароліну, Огайо, Вірджінію та Меріленд. Наприклад, у Техасі дві третини учнів третіх класів здали тести з математики нижче свого рівня у 2021 році, у порівнянні з половиною дітей у 2019 році.
У декількох бразильських штатах приблизно 3 з 4 дітей других класів не вміють читати, у порівнянні з половиною дітей до пандемії. У всій Бразилії кожен десятий учень у віці 10-15 років повідомив, що не планує повертатися до школи, коли школи знову відкриються.
У Південній Африці школярі відстають від належного рівня навчання на 75 або навіть 100 відсотків повного навчального року. За повідомленнями, приблизно від 400 тисяч до 500 тисяч учнів в період з березня 2020 року до липня 2021 року взагалі залишили школу.
Подальші наслідки закриття шкіл наростають. Окрім втрати навчання, закриття шкіл вплинуло на психічне здоров’я дітей, зменшило їхній доступ до регулярного джерела харчування та збільшило ризик насильства над дітьми.
Надходить дедалі більше свідчень про те, що COVID-19 спричиняє високі показники тривожності та депресії серед дітей та молоді, а деякі дослідження показують, що найчастіше з цими проблемами стикаються дівчата, підлітки та ті, хто живе в сільській місцевості.
Понад 370 мільйонів дітей у всьому світі не отримували шкільне харчування під час закриття шкіл, таким чином втративши те, що для деяких дітей є єдиним надійним джерелом їжі та щоденного харчування.
За матеріалами – ЮНІСЕФ
|