Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ВНЗ
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
18 лютого 2022 р. Всi новини

Відбулася попередня презентація Національної електронної науково-інформаційної системи URIS

 

У Державній науково-технічній бібліотеці України за підтримки МОН відбулась попередня презентація Національної електронної науково-інформаційної системи URIS у межах підготовки до її публічного запуску.

Захід за участю представників наукових установ та закладів вищої освіти відбувся 15 лютого 2022 року.

Організатори розповіли про світові тенденції створення та розвитку науково-інформаційних систем у Нідерландах, Словенії, Норвегії, Індії, Фінляндії та Хорватії, а також презентували можливості української системи URIS.

Система створюється з метою моніторингу науково-технічної діяльності працівників наукових та освітніх установ і підвищення ефективності прийняття управлінських рішень у науковій сфері в питаннях використання матеріальних та фінансових ресурсів. Система об’єднає дані про установи, вчених, проєкти, публікації та дослідні інфраструктури, автоматизує процедури МОН (зокрема атестації, акредитації та ведення реєстрів) і міститиме корисну інформацію для вчених, авторів наукових публікацій та редакторів наукових видань.

З упровадженням системи науковці отримають єдину точку доступу до дослідної інформації, організації, що фінансують, зможуть легше відслідковувати результати профінансованих досліджень, для бізнесу спроститься пошук перспективних технологій, громадськість і журналісти отримають дані про ключові напрями національної науково-технічної сфери, а органи влади – аналітичні дані для прийняття управлінських рішень.

 

 

 

За матеріалами: МОН