Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
25 листопада 2022 р. Всi новини

Розпочато процес переведення окремих категорій студентів на навчання за державним замовленням

 

На виконання завдання Президента України перевести на навчання за державним замовленням дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, їхніх дітей, а також жителів особливо небезпечних територій, які зараховані до закладів фахової передвищої та вищої освіти до 2021 року включно, розпочато процес переведення вище зазначених категорій здобувачів освіти, які вже подали підтвердні документи до 18 листопада 2022 року.

Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«У першому пакеті доручень державного замовника закладам освіти передбачено переведення на місця державного замовлення 1003 студенти. Вони навчаються у 4 київських, 3 харківських, 2 сумських, по одному в дніпровському, львівському, одеському та чернівецькому закладах вищої освіти», - зазначив Сергій Шкарлет. 

Серед них:

  • 29 дітей загиблих захисників України;
  • 27 учасників бойових дій; 
  • 1 особа з інвалідністю внаслідок війни;
  • 247 дітей учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни; 
  • 699 жителів особливо небезпечних територій.

Нині державні замовники завершують доопрацьовувати дані про здобувачів освіти, які подали підтвердні документи, та наявні місця державного замовлення.

МОН планує видавати доручення про переведення на місця державного замовлення з інтервалом 1-2 дні.

Міністр звернув увагу, що відповідно до принципів адресного розміщення державного замовлення місця для переведення на бюджет надаються конкретним здобувачам освіти.

«Загалом плануємо перевести на бюджетні місця до кінця року усіх здобувачів, які мають на це право та подали підтвердні документи до 18 листопада 2022 року», - додав Сергій Шкарлет.

В окремих випадках здобувачам можуть запропонувати змінити заклад вищої освіти, спеціальність або форму здобуття освіти, якщо в межах чинного законодавства зміна джерела фінансування у тому місці, де вони навчаються, є неможливою.

 

 

За матеріалами – МОН