PISA-2018: Україна в центрі уваги. Резюме досліджень
05 грудня об 11:00 в Києві широкій громадськості буде представлено Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.
Нині команда PISA в Україні, сформована провідними аналітиками Українського центру оцінювання якості освіти, завершує підготовлення Національного звіту за результатами циклу PISA 2022 року. Цей документ буде оприлюднено в м. Києві 05 грудня одночасно з Міжнародним звітом, презентація якого проходитиме в м. Парижі.
Водночас команда PISA підбиває підсумки дослідження даних попереднього циклу, основний етап якого було проведено 2018 року, пропонуючи вашій увазі дайджест «PISA-2018: резюме досліджень 2023 року». У цьому матеріалі узагальнено представлено основні висновки за проблематикою, актуалізованою впродовж 2023 року в мінізвітах «PISA-2018: Україна в центрі уваги». Докладніше кожну тему розкрито в повній добірці відповідних мінізвітів.
Нагадаємо, що Україна вперше взяла участь в основному етапі PISA навесні 2018 року. Національний звіт за результатами цього циклу дослідження, який було представлено в грудні 2019 року, став важливим джерелом інформації і про успішність наших 15-річних підлітків, і про чинники, які могли вплинути на їхні результати. Проте, попри надання в майже 500-сторінковому звітному документі надзвичайно важливих даних щодо якості вітчизняної освіти, чимало інформації, зібраної дослідниками за підсумками циклу 2018 року, залишилося поза увагою, адже PISA 一 це значні обсяги інформації складної структури. Тож надалі аналітики Українського центру активно працювали над поглибленим вивченням даних PISA-2018, додатково підготувавши 30 мінізвітів у серії «PISA-2018: Україна в центрі уваги». Ці матеріали значно доповнили й розширили уявлення про успішність нашого 15-річного учнівства та вплив на неї різних чинників. Кожну публікацію було присвячено одній темі, як-от вплив дитячого садка та віку, у якому дитина пішла до першого класу, на її успішність у читанні, зв’язок професійного статусу та рівня освіти батьків із власними кар’єрними очікуваннями 15-річних підлітків, взаємозв’язок соціально-економічних передумов і частоти випадків булінгу серед учнівства та негативного впливу цькування на успішність підлітка у всіх галузях PISA (читання, математика, природничо-наукові дисципліни) тощо.
Сподіваємося, що цінні дані за підсумками циклу PISA 2018 року, представлені як у Національному звіті, так і мінізвітах серії «PISA-2018: Україна в центрі уваги», були в пригоді всім, хто зацікавлений у підвищенні якості вітчизняної освіти. Тому після оприлюднення Національного звіту за результатами PISA-2022 Український центр планує продовжити практику публікування тематичних мінізвітів, покликаних зосереджувати увагу на значущих аспектах ситуації у сфері загальної середньої освіти в Україні станом на 2022 рік — рік, коли, попри всі драматичні випробування, спричинені спочатку пандемією COVID-19, а надалі — широкомасштабною агресією росії проти нашої країни, вітчизняна система освіти вистояла й продовжила виконувати свою державотворчу місію.
|