Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
10 січня 2012 р. Всi новини

Олександр Попов: «Київ готовий до впровадження власного стандарту освіти»

 

 

2011 рік став роком відродження столичної освіти. А у Київській міський державній адміністрації розпочали роботу над формуванням власного київського стандарту у цій галузі.

Так, за словами голови КМДА Олександра Попова, передусім, навчальні заклади міста потребують матеріальної підтримки.

Протягом минулого року, для задоволення освітніх потреб мешканців столиці, була суттєво розширена мережа навчальних закладів міста. Так, у 2011 році введено в дію 18 дошкільних навчальних закладів, з яких збудовано 8 нових та відновлено 10 непрацюючих дитсадків. Запрацювали ще 4 школи, з яких 2 навчальні заклади було збудовано: Київська інженерна гімназія та Міжнародна британська школа (приватна), і 2 школи – реконструйовано: ЗНЗ № 162 та ЗНЗ № 11.

Районними державними адміністраціями протягом року відновлено роботу 96 груп в дошкільних навчальних закладах. А це 1920 нових місць, тобто рівнозначно 9 повноцінним дитсадкам.

«Наше найперше завдання – забезпечити всі потреби київських шкіл щодо матеріально-технічного оснащення. І йдеться не лише про ремонтні роботи чи нові приміщення. Наприклад, більшість шкіл у місті Києві мають комп’ютерні класи та вихід до мережі Інтернет. Проте 90% шкіл самостійно оплачують ці послуги. Комп’ютерні класи у більшості шкіл розраховані лише на проведення уроків інформатики. Діти не мають можливості працювати в школі у мережі Інтернет, так само як і вчителі. Для порівняння у США кожна школа має як мінімум 5-6 комп’ютерів із швидкісним Інтернетом у бібліотеці, де діти можуть вільно цим користуватися», – сказав голова КМДА Олександр Попов.

Окрім ремонтних, відновлювальних робіт, будівництва нових шкіл та дитсадків, особливу увагу в 2012 році Київ приділятиме якісному покращенню навчальної, виховної та творчої складових роботи освітньої галузі – переконаний керівник міськадміністрації.

«Сьогодні наші діти перевантажені теоретичними знаннями, їм не вистачає практичних занять. Відсутня співпраця шкіл з культурними та розвиваючими закладами. А всі ми хочемо бачити свою дитину соціально адаптованою, розвинутою в естетичному плані, спортивною. Всі ми докладаємо зусиль для цього. Зрештою, формуємо для дитини розпорядок дня: школа, музична школа, спортивна секція, виконання домашнього завдання у великих обсягах. Вільного часу дитині майже не залишається. Можливо нам варто уніфікувати навчальний процес? Продумати, як дитина зможе отримати необхідні їй знання, одночасно маючи можливість для розвитку, як особистості. Нам потрібен власний сучасний та прогресивний стандарт освіти, і ми закликаємо всіх вчителів, батьків та школярів долучитися до його формування», – підкреслив Олександр Попов.

Нагадаємо, що восени 2011 року голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов ініціював створення Київського стандарту освіти. Спеціалістами Головного управління освіти і науки, Київського університету імені Бориса Грінченка, провідними столичними вчителями, методистами було розроблено проект Київського стандарту освіти, який пройшов широке обговорення з громадськістю протягом листопада – грудня 2011 року. Обговорення цього проекту продовжується і нині. У нього будуть внесені корективи відповідно до зауважень та побажань киян. Втім, уже сьогодні Київ впритул наблизився до власної освітньої реформи, вважає Олександр Попов.

«Я хочу, щоб освіта в Києві вийшла на якісно новий рівень. Щоб школа насправді стала центром всебічного розвитку дитини. Для цього стандарти освіти мають бути динамічними, гнучкими і відповідати не тільки загальним нормам, а й реальним потребам кожної школи. Тому я звертаюся до всіх вчителів, учнів та батьків Києва – скажіть, чого вам не вистачає. Визначити проблему – це перший крок до її подолання», – закликав очільник КМДА.

 

 

По матеріалам: kmv.gov.ua