Безкоштовний доступ до тестів
Рейтинги ЗВО
З НАМИ - до
ЗНО
на 200 балів !
Проход по ссылкам навигации
12 вересня 2012 р. Всi новини

У КПІ відкрито надсучасний навчально-науковий центр рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ»-«РІГАКУ»

 

 

 

Обладнання для нього надала університету японська корпорація «РІГАКУ», яка є визнаним лідером на світовому ринку рентгенівського обладнання для наукових досліджень і промисловості.

У заходах, присвячених відкриттю Центру, взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката, президент корпорації «РІГАКУ» Хікару Шімура, в.о.ректора Московського інституту сталі і сплавів Алевтина Черникова, старший радник Посольства Російської Федерації в Україні Ігор Севастьянов, керівники Національної академії наук України, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, представники міністерств і відомств, закордонних і вітчизняних підприємств та організацій, викладачі й науковці КПІ.

Урочистому запуску обладнання Центру передувало засідання круглого столу «Стратегічне партнерство НТУУ «КПІ» та «РІГАКУ» – важлива складова розвитку українсько-японського співробітництва».

«Мені дуже приємно, що ми проводимо цю акцію в рамках відзначення двадцятої річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною, – наголосив, виступаючи на засіданні, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката. – Стосунки між нашими країнами в різноманітних галузях – політичній, економічній, у питаннях захисту навколишнього середовища, в науковій і культурній сферах – останнім часом значно розширилися. І ми сподіваємося, що створення нового спільного навчально-наукового центру стане серйозним внеском у подальший розвиток науково-технічного співробітництва Японії та України».

Після круглого столу всі його учасники були запрошені до самого Центру, який працюватиме на інженерно-фізичному факультеті КПІ. Там вони не лише привітали аплодисментами традиційне розрізання червоної стрічки перед входом у лабораторію, але й ознайомилися з роботою багатоцільової системи «Ultima IV RIGAKU» та її можливостями.

Презентацію Центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ»-«РІГАКУ» зробив декан факультету, член-кореспондент НАН України Петро Лобода. Він підкреслив, що нове обладнання використовуватиметься як для наукових досліджень, так і для проведення лабораторних робіт зі студентами дев’яти факультетів і інститутів НТУУ «КПІ» – інженерно-фізичного, фізико-технічного, зварювального, механіко-машинобудівного, хіміко-технологічного, електроніки, біотехнологічного, медико-інженерного, видавничо-поліграфічного.

Тож завдяки відкриттю Центру студенти-політехніки отримали можливість набути гарні навички використання методу рентгеноскопічної дифракції для дослідження матеріалів і проводити різноманітні дослідження у галузі матеріалознавства. Результати ж досліджень, у свою чергу, стануть основою для подальшого поглиблення співпраці КПІ з корпорацією «Рігаку» та іншими університетами й промисловими підприємствами, що беруть участь у створенні, впровадженні у виробництво й використанні матеріалів з новими властивостями.

По завершенні церемонії у Залі Вченої ради університету відбулася лекційна сесія фахівців Японії, України і Росії для викладачів, учених, працівників промисловості, магістрантів та аспірантів. Відкрилася вона доповіддю віце-президента «РІГАКУ» Хідео Торая, присвяченою новітнім розробкам «РІГАКУ». На сесії також виступили начальник відділу аналітичного обладнання філії E-Globaledge Corporation А.Пучков, керівник Управління науки Науково-дослідницького технічного університету «Московський інститут сталі і сплавів» А.Поляков. Завершилася сесія доповіддю проректора КПІ Сергія Сидоренка «Матеріалознавство в НТУУ «КПІ».

Довідково. Корпорація «РІГАКУ» («RIGAKU») є світовим лідером в області рентгенівської аналітичної та промислової технологій. За обсягами виробництва і якістю своєї продукції вона посідає перше місце в світі. Корпорація виробляє рентгенівське обладнання (дифрактометри, спектрометри та інше), призначене для аналізу металів, сплавів і мінералів, контролю якості продукції, аналізу кристалів і біологічних матеріалів (включаючи дослідження геному людини!). Корпорація є лідером продажу рентгенівського аналітичного обладнання на ринках США, Японії, країн Південно-Східної Азії і Південної Америки (Бразилія), яке використовується всіма найбільшими промисловими компаніями світу.

Серед приладів, які виробляє корпорація «РІГАКУ», є й повна лінійка рентгенівських дифрактометрів. Характерною їх рисою є універсальність, що дозволяє на одному приладі розв’язувати дуже широке коло задач, для вирішення яких раніше потрібні були зусилля декількох лабораторій. Основними завданнями цих приладів є визначення фазового складу, структурний аналіз, аналіз текстур, визначення типу та кількості дефектів у виробах до, в процесі і після їх експлуатації тощо.

 

 

По матеріалам: vnz.org.ua